Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aidan Villarreal
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 9-4
R. Wheeler
---
Mat Classic XXXI
1st Place (Place 8)
4A 145
02/16
W
DEC 7-4
M. Peterson
---
Mat Classic XXXI
Semis & 5th WB (Place 8)
4A 145
02/16
W
MD 13-3
T. Tate
Lake Stevens
Mat Classic XXXI
Quarters & 3rd WB (Place 8)
4A 145
02/16
W
MD 12-3
J. Hernandez
Redmond
Mat Classic XXXI
Round 2 Champ & WB (Place 8)
4A 145
02/15
W
F 7-1 3:18
I. Duncan
---
Mat Classic XXXI
Round 1 (Place 8)
4A 145
02/09
W
TF 16-1 2:54
I. Duncan
---
WIAA 4A Region 4 Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/08
W
F 11-1 2:09
E. Katumbi
Lewis and Clark
WIAA 4A Region 4 Boys
Round 1 (16 Man)
145
02/02
W
MD 11-3
D. Tobias
Pasco
MCC 4A Wrestling Championship 2019
Placement Matches (16 Man)
145
02/02
W
TF 20-5 5:56
I. Romero
---
MCC 4A Wrestling Championship 2019
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/28
W
F 0-0 1:06
B. Roth
Cascade
NW Duals
---
152
12/28
W
F 0-0 0:23
S. Connelly
Tillamook
NW Duals
---
152
12/28
W
F 0-0 1:49
A. Rodriguez
Glencoe
NW Duals
---
152
12/28
W
F 0-0 1:36
G. Korkeakoski
---
NW Duals
---
152
12/28
W
F 0-0 3:15
M. Tishendorf
---
NW Duals
---
152
12/28
W
F 0-0 2:42
I. Lewis
---
NW Duals
---
160
12/28
W
F 0-0 5:07
B. Byers
---
NW Duals
---
152
12/16
W
DEC 11-4
R. Cissne
Chiawana
Tri-State
Finals
152
12/15
W
DEC 8-6
B. Wenzel
Polson
Tri-State
Semi`s
152
12/15
W
DEC 3-2
G. Giulio
Coeur d`Alene High School
Tri-State
Quarters and WB 1(16),3(32),4 (64)
152
12/14
W
F 6-4 3:50
Z. Clark
Mt. Spokane
Tri-State
Round 1 16, Round 2 & 1st WB 32, Round 3 2nd WB 64
152
12/14
W
MD 12-2
O. Thivierge
Havre
Tri-State
Round 1 32 and Round 2 1st WB 64
152
12/08
W
TF 18-3 3:22
G. Wilson
---
2018 Inland Empire Invitational
Gold Medal Matches
152
12/08
W
DEF 0-0
J. Chavez
Kamiakin (Male)
2018 Inland Empire Invitational
Semis
152
12/08
W
F 11-6 5:42
D. Tobias
Pasco (Male)
2018 Inland Empire Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
12/07
W
FOR 0-0
C. Murphey
Hanford (Male)
2018 Inland Empire Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
12/07
W
F 9-3 3:32
G. Ashby
Coeur d`Alene
2018 Inland Empire Invitational
Round 1 (32 Man)
152
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
L
DEC 14-8
J. Shaner
---
Hood River Valley @ Hermiston
Round 1
138
01/20
L
DEC 5-3 SV
C. Brunson
West Linn
Reser`s Tournament of Champions-V 2018
Third Place
138
01/20
W
DEC 7-3
J. Evans
Newberg
Reser`s Tournament of Champions-V 2018
Consolation Semifinals
138
01/20
L
DEC 5-3
B. Gibson
North Marion
Reser`s Tournament of Champions-V 2018
Championship Semifinals
138
01/19
W
MD 14-2
T. Fioravanti
Crook County
Reser`s Tournament of Champions-V 2018
Championship Quarterfinals
138
01/19
W
DEC 5-4
T. Thorpe
Sweet Home
Reser`s Tournament of Champions-V 2018
Championship 2
138
01/19
W
DEC 8-2
B. Miller
Dallas
Reser`s Tournament of Champions-V 2018
Championship 1
138
01/18
W
F 0-0 3:31
S. Preston
---
Hermiston @ The Dalles/Dufur
Round 1
138
01/08
W
MD 11-3
C. Hanson
Tahoma High School
Tahoma High School vs. Hermiston
Round 1
138
01/08
W
F 9-1 4:58
E. Roberts
Kentlake
Hermiston @ Kentlake
Round 1
138
12/16
L
MD 12-4
T. Russell
---
Tri-State
5th/6th
145
12/16
L
DEC 4-1
W. Lyver
White River
Tri-State
Con Semi`s
145
12/16
L
F 5-7 5:53
R. Cisne
Chiawana
Tri-State
Semi`s
145
12/16
W
DEC 8-4
E. Newman
Deer Park
Tri-State
Quarters and WB 1(16),3(32),4 (64)
145
12/16
W
DEC 3-2
J. Burchell
---
Tri-State
Round 1 16, Round 2 & 1st WB 32, Round 3 2nd WB 64
145
12/15
W
F 2-0 0:34
N. Nuxoll
Vashon Island
Tri-State
Round 1 32 and Round 2 1st WB 64
145
12/15
W
MD 14-2
J. Figueredo
Medical Lake
Tri-State
Round 1 (64 Man)
145
12/09
W
MD 11-3
M. Delarosa
---
Hermiston @ Post Falls
Round 1
145
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
W
DEC 17-16
C. Campos
Washington
2017 Northwest Cad/JR Freestyle Regional
Round 7
145
03/25
W
TF 10-0 3:18
T. Resko
Oregon
2017 Northwest Cad/JR Freestyle Regional
Round 5
145
03/25
W
F 10-0 0:28
T. Hatch
Washington
2017 Northwest Cad/JR Freestyle Regional
Round 3
145
03/25
W
TF 10-0 0:46
B. Keith
Washington
2017 Northwest Cad/JR Freestyle Regional
Round 2 (32-64) Round 1 all
145
03/25
W
TF 14-4 4:43
T. Ducharme
---
2017 Northwest Cad/JR Freestyle Regional
Round 1 (32-64)
145
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/09
L
DEC 6-5
R. Lopez
Edinburg HS
South Texas Open
1st & 3rd (16 Man)
132 Boys
01/09
W
F 7-1 2:29
G. Ehlinger
Mcallen Hs
South Texas Open
4th Wrestleback (16 Man)
132 Boys
01/09
L
F 3-6 3:00
R. Bautista
---
South Texas Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
132 Boys
01/09
W
F 4-2 5:30
R. Lopez
Edinburg HS
South Texas Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
132 Boys
01/09
W
F 2-0 0:18
A. Vela
Rio Grande City Grulla
South Texas Open
Round 1 (16 Man)
132 Boys
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024