May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Devon Blanchard
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
4-Nashua-Plainfield
Nashua-Plainfield
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
F 1-2 3:00
D. Becker
Alburnett
IHSAA State Championships
Round 3: 2nd WB
1A-144
02/15
L
Replay
F 8-5 4:23
B. White
Denver
IHSAA State Championships
Round 2: 2nd Round & 1st WB
1A-144
02/15
W
Replay
DEC 8-2
T. Naragon
West Central Valley
IHSAA State Championships
Round 1: 1st Round
1A-144
02/10
W
DEC 11-4
G. Morphew
North Union
IHSAA 1A District 4 @ Lake Mills
Placement (12 Man)
144
02/10
W
DEC 8-2
C. Skogen
Lake Mills
IHSAA 1A District 4 @ Lake Mills
Semis & WB (12 Man)
144
02/10
W
F 5-0 1:45
H. Hensley
Newman Catholic
IHSAA 1A District 4 @ Lake Mills
Quarters (12 Man)
144
02/03
L
Replay
F 2-0 0:23
J. Dusenberry
Wilton
IHSAA State Dual Tournament
Finals (1st & 3rd)
144
02/03
L
Replay
DEC 11-7
D. Becker
Alburnett
IHSAA State Dual Tournament
Semis
144
02/03
W
Replay
MD 12-4
C. Skogen
Lake Mills
IHSAA State Dual Tournament
Quarterfinals
144
01/31
W
F 5-0 2:26
G. Dodd
Emmetsburg
1A IHSAA Regional Team Duals
Round 1
144
01/27
W
F 0-0 3:00
P. Knoll
North Butler/Clarksville
Doug Trees Bearcat Invitational
Round 7 (8 Man)
144
01/27
W
F 8-1 2:25
J. Fjeld
Lake Mills
Doug Trees Bearcat Invitational
Round 5 (8 Man)
144
01/27
W
F 5-0 0:57
A. Baltes
Rockford
Doug Trees Bearcat Invitational
Round 4 (8 Man)
144
01/27
W
TF 21-4 5:40
J. Subject
West Hancock
Doug Trees Bearcat Invitational
Round 3 (8 Man)
144
01/27
W
F 5-2 1:53
D. Griffin
Nashua-Plainfield
Doug Trees Bearcat Invitational
Round 2 (8 Man)
144
01/27
W
DEC 3-2
C. Skogen
Lake Mills
Doug Trees Bearcat Invitational
Round 1 (8 Man)
144
01/26
W
TF 18-3 6:00
B. Berninghaus
Webster City
N-P, Webster City, Forest City
Round 1
144
01/26
W
TF 16-0 6:00
D. Ohmart
Forest City
N-P, Webster City, Forest City
Round 1
144
01/20
L
F 6-2 1:06
A. Kittelson
Osage
2024 Top of Iowa Conference Tournament
Placement Matches 1st-3rd-5th
144
01/20
W
DEC 5-3
P. Knoll
North Butler
2024 Top of Iowa Conference Tournament
Semis & 3rd WB
144
01/20
W
DEC 9-4
C. Christopher
Eagle Grove
2024 Top of Iowa Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
01/20
W
F 2-0 1:05
A. Baltes
Rockford
2024 Top of Iowa Conference Tournament
Round 1 (16 Man)
144
01/17
L
DEC 6-2
L. Schnuelle
South Winneshiek
N-P, Postville, South Winneshiek, Starmont
Round 1
150
01/17
W
F 10-2 2:43
M. Garrido
Postville
N-P, Postville, South Winneshiek, Starmont
Round 1
150
01/17
W
MD 18-5
A. King
Starmont
N-P, Postville, South Winneshiek, Starmont
Round 1
144
01/12
L
DEC 5-2
T. Smith
West Hancock, Britt
Central Springs/Nashua-Plainfield/North Butler/West Hancock
Round 1
144
01/12
W
TF 17-1 6:00
B. Brown
Central Springs
Central Springs/Nashua-Plainfield/North Butler/West Hancock
Round 1
144
01/11
W
F 6-1 3:07
P. Knoll
North Butler-Clarksville
Central Springs/Nashua-Plainfield/North Butler/West Hancock
Round 1
144
01/06
L
F 8-0 2:20
T. Boots
Lisbon
57th Annual Tripoli Invitational
Round 6
144
01/06
W
MD 10-1
K. Glenn
Sumner-Fredericksburg
57th Annual Tripoli Invitational
Round 5
144
01/06
L
F 5-0 2:48
C. Holm
South Winneshiek
57th Annual Tripoli Invitational
Round 4
144
01/06
W
DEC 9-3
W. Sankot
Belle Plaine
57th Annual Tripoli Invitational
Round 2
144
01/05
L
F 2-2 1:48
C. Levan
Saint Ansgar
Osage / St. Ansgar / Nashua-P
Round 1
144
12/15
W
TF 21-6 6:00
C. Dana
Wapsie Valley
2023 Battle of Waterloo - Boys
Finals (1:00 PM)
144
12/15
L
DEC 6-3
S. Brandenburg
Lake Mills
2023 Battle of Waterloo - Boys
Round 3 (7:00 PM)
144
12/15
L
F 8-3 0:54
B. Hansen
Ankeny
2023 Battle of Waterloo - Boys
Round 2 (5:00 PM)
144
12/15
L
F 4-0 1:01
K. Naaktgeboren
Linn-Mar
2023 Battle of Waterloo - Boys
Semis & 1st Wrestleback (11:00 AM)
144
12/15
W
DEC 1-0
R. Hilby
West Delaware, Manchester
2023 Battle of Waterloo - Boys
Round 1 (3:00 PM)
144
12/13
W
DEC 6-4
E. Praska
NH/TV
Nashua-Plainfield/NFV @ NH/TV
Round 1
150
12/12
W
F 5-0 0:45
R. Griffith
North Fayette Valley
Nashua-Plainfield/NFV @ NH/TV
Round 1
150
12/08
L
DEC 7-4 TB1
C. Christopher
Eagle Grove
N-P, Eagle Grove, Northwood-Kensett, West Fork
Round 1
144
12/08
W
F 6-1 1:20
J. Jones
West Fork, Sheffield
N-P, Eagle Grove, Northwood-Kensett, West Fork
Round 1
150
12/02
W
Replay
DEC 5-3
R. McKeeman
Oelwein
Chris Davis Invitational
Round 5
150
12/02
W
Replay
F 11-1 4:35
B. Regan
Waukon
Chris Davis Invitational
Round 4
150
12/02
L
Replay
DEC 6-2
E. Krall
Wapsie Valley
Chris Davis Invitational
Round 3
150
12/02
W
Replay
F 2-0 2:41
R. McKeeman
Oelwein
Chris Davis Invitational
Round 2
150
12/01
L
DEC 6-1
S. Brandenburg
Lake Mills
Newman, Garner-H/V, Lake Mills, Nashua-P
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
Replay
DEC 4-0
K. Decker
5-Wapsie Valley
IHSAA State Dual Tournament
Quarterfinals
145
02/04
L
Replay
TF 19-3 3:52
K. Knaack
1-Don Bosco
IHSAA State Dual Tournament
Semis
145
02/04
L
Replay
F 12-2 3:50
G. Keeney
3-Alburnett
IHSAA State Dual Tournament
Finals (1st & 3rd)
145
01/21
L
DEC 9-4
H. Hill
Wilton
Doug Trees Bearcat Invitational
Placement
145
01/21
W
F 5-6 2:38
B. Dana
Wapsie Valley
Doug Trees Bearcat Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
145
01/21
W
TF 16-1 4:39
A. Stene
Lake Mills
Doug Trees Bearcat Invitational
Round 2
145
01/18
W
F 11-1 3:07
M. Garrido
Postville
N-P, Postville, South Winneshiek, Starmont
Round 1
145
01/18
W
F 8-4 4:53
A. King
Starmont
N-P, Postville, South Winneshiek, Starmont
Round 1
145
01/14
L
DEC 6-4
D. Hammes
Sigourney-Keota
Hudson Wrestling Invitational - 2023
5th Place
145
01/14
L
F 4-2 3:34
T. Fuller
East Marshall/GMG
Hudson Wrestling Invitational - 2023
Consolation Semifinal
145
01/14
L
F 9-0 3:09
K. Knaack
Don Bosco
Hudson Wrestling Invitational - 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
145
01/14
W
F 15-5 4:48
D. Hammes
Sigourney-Keota
Hudson Wrestling Invitational - 2023
Quarterfinals (8 Man)
145
01/07
L
F 5-2 3:33
R. Koele
Woodbury-Central
56th Annual Tripoli Invitational
Round 6
145
01/07
W
TF 16-1 4:33
G. Holub
Lisbon
56th Annual Tripoli Invitational
Round 5
145
01/07
W
MD 11-3
D. Tisue
Wapsie Valley
56th Annual Tripoli Invitational
Round 4
145
01/07
L
DEC 3-0
R. Koele
Woodbury-Central
56th Annual Tripoli Invitational
Round 2
145
01/02
W
F 4-4 4:00
T. Hinders
Osage
Osage JV Tournament (Boys)
Round 3 (4 Man)
JV Boys 15
01/02
W
F 8-2 3:33
E. Baker
Waukon
Osage JV Tournament (Boys)
Round 2 (4 Man)
JV Boys 15
01/02
W
DEC 7-5
H. Voigt
Osage
Osage JV Tournament (Boys)
Round 1 (4 Man)
JV Boys 15
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020