Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Darren Tippett
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2017-2018
2016-2017
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 7-0 3:35
J. Windsor
Hayward/Northwood
WIAA D2 Reg. 1 @ Northwestern
2nd Place Match (8 Man)
120
02/10
W
F 7-1 2:18
S. Thompson
---
WIAA D2 Reg. 1 @ Northwestern
1st, 3rd, 5th (8 Man)
120
02/10
L
F 3-5 3:24
T. DeRosia
---
WIAA D2 Reg. 1 @ Northwestern
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
02/03
L
MD 12-3
D. Livingston
Ladysmith
2018 Heart O North Conference Tournament
5th Place
132
02/03
L
TF 19-4 5:00
B. Burke
Northwestern
2018 Heart O North Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
132
02/03
W
MD 10-0
N. Collins
Chetek-Weyerhauser-Prairie Farm
2018 Heart O North Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
132
02/03
L
F 2-0 1:29
M. Harmon
---
2018 Heart O North Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
132
01/31
L
F 10-1 4:47
A. Gunderson
---
Cumberland @ Ashland
Round 1
132
01/26
W
F 10-2 5:59
E. Kobernick
Barron
2018 Heart O` North Conference Duals
Finals (2 Team)
126
01/20
W
F 2-0 0:48
J. Miller
---
Shell Lake Challenge
Round 5
120
01/20
L
TF 16-0 5:15
J. Schienebeck
---
Shell Lake Challenge
Round 3
120
01/20
L
DEC 7-4
B. Wolf
Spring Valley/Elmwood
Shell Lake Challenge
Round 2
120
01/20
L
F 9-5 5:28
E. Hampton
River Falls Varsity Reserve
Shell Lake Challenge
Round 1
120
01/19
L
F 2-2 1:34
D. Anderson
---
Ashland @ Chetek-Weyer./Prairie Farm
Round 1
126
01/13
L
F 10-0 3:20
D. Nordrum
---
Ashland Northland Invite
Round 3 (4 Man)
126
01/13
L
F 6-0 3:10
J. Androsky
---
Ashland Northland Invite
Round 2 (4 Man)
126
01/13
L
F 2-0 1:51
H. Rhea
---
Ashland Northland Invite
Round 1 (4 Man)
126
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
F 0-0 3:31
J. Perez
Menominee Indian
WIAA D3 Reg. 4- Coleman
1st, 3rd, 5th (8 Man)
113
02/11
L
F 0-0 2:40
E. Flannery
Shiocton
WIAA D3 Reg. 4- Coleman
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
113
02/11
L
NC 0-0
E. Flannery
Shiocton
WIAA D3 Reg. 4- Coleman
2nd Place Match (8 Man)
113
02/05
W
TF 15-0 2:48
J. Perez
Menominee Indian
CWC Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
113
02/04
L
F 2-0 1:39
E. Groskreutz
Weyauwega-Fremont
CWC Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024