May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cody Koepke
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2014-2015
Team Name
Denver
Denver-Tripoli Titans
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
F 2-1 3:56
A. McFadden
Baxter
IHSAA State Championships
Round 4: Quarters & 3rd WB
1A-285
02/16
W
Replay
F 2-0 0:12
K. Hanig
Newman Catholic
IHSAA State Championships
Round 3: 2nd WB
1A-285
02/15
L
Replay
F 5-1 2:38
A. Salow
Maquoketa Valley
IHSAA State Championships
Round 2: 2nd Round & 1st WB
1A-285
02/15
W
Replay
DEC 6-1 SV
A. Barajas
Alta/Aurelia
IHSAA State Championships
Round 1: 1st Round
1A-285
02/10
W
DEC 6-4
D. Hilsenbeck
Wapsie Valley
IHSAA 1A District 1 @ Denver
Placement (12 Man)
285
02/10
W
F 2-0 1:57
L. Sommerfelt
North Linn
IHSAA 1A District 1 @ Denver
Semis & WB (12 Man)
285
02/10
W
F 2-0 0:21
C. Davis
Edgewood-Colesburg
IHSAA 1A District 1 @ Denver
Quarters (12 Man)
285
01/31
W
F 0-0 0:58
J. Anderson
Lake Mills
1A IHSAA Regional Team Duals
Round 1
285
01/31
W
F 2-0 0:58
J. Anderson
Lake Mills
1A IHSAA Regional Team Duals
Round 1
285
01/31
W
F 5-0 1:04
C.
Akron-Westfield
1A IHSAA Regional Team Duals
Round 1
285
01/27
W
DEC 6-2
D. Hilsenbeck
Wapsie Valley
NICL Tournament
Placement Matches (16 Man)
285
01/27
W
F 4-1 1:39
E. Hunt
Sumner-Fredericksburg
NICL Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
285
01/27
L
F 1-0 4:49
M. Knipp
Columbus Catholic
NICL Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/27
W
F 6-1 4:51
D. Hilsenbeck
Wapsie Valley
NICL Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/20
L
DEC 5-2
D. Young
Graettinger-Terril/Ruthven-Ayrshire
Herb Irgens Invitational
Cons. Round 4 (32 Man) - Saturday
285
01/20
L
F 4-0 3:24
M. Block
Sibley-Ocheyedan
Herb Irgens Invitational
Champ. Quarterfinals (32 Man) - Saturday
285
01/20
W
DEC 10-4
B. Ortega
Okoboji
Herb Irgens Invitational
Champ. Round 2 & Cons. Round 1 (32 Man) - Friday
285
01/17
W
F 2-0 1:29
M. Gomez
Hudson
Denver/Hudson/North Tama
Round 1
285
01/05
W
DEC 7-5 SV
S. May
BCLUW-SH
AGWSR/BCLUW-SH/Denver
Round 1
285
01/05
W
F 2-0 1:45
G. Loh
AGWSR
AGWSR/BCLUW-SH/Denver
Round 1
285
12/22
W
F 2-0 1:28
N. Tempus
Jesup
Columbus vs Denver vs Jesup Triangular
Round 1
285
12/15
W
F 2-0 0:39
E. Elliott
Waterloo West
2023 Battle of Waterloo - Boys
Finals (1:00 PM)
285
12/15
W
F 2-0 0:26
H. Sutton
Clarion-Goldfield-Dows
2023 Battle of Waterloo - Boys
Round 2 (4 Team)
285
12/15
L
F 4-4 3:14
M. Orchard
Clear Lake
2023 Battle of Waterloo - Boys
Round 3 (4 Team)
285
12/15
L
F 4-1 1:42
M. Muller
Osage
2023 Battle of Waterloo - Boys
Quarterfinals (9:00AM)
285
12/15
W
F 2-1 2:18
C. Scoggin
Waterloo East
2023 Battle of Waterloo - Boys
Round 1 (4 Team)
285
12/15
W
DEC 3-1
R. Ross
North Butler-Clarksville
Denver, AP-GC, East Marshall/GMG, North Butler-Clarksville Quad
Round 1
285
12/15
L
F 9-0 3:02
T. Cakerice
AP-GC
Denver, AP-GC, East Marshall/GMG, North Butler-Clarksville Quad
Round 1
285
12/09
L
FOR 0-0
W. Devaney
West Delaware, Manchester
South Winneshiek Invite (Boys)
Placement Matches (16 Man)
285
12/09
L
F 3-1 3:23
G. McCumber
NH/TV
South Winneshiek Invite (Boys)
4th Wrestleback (16 Man)
285
12/09
L
F 9-2 4:54
L. Kleppe
North Fayette Valley
South Winneshiek Invite (Boys)
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
12/09
W
F 7-1 2:40
W. Devaney
West Delaware, Manchester
South Winneshiek Invite (Boys)
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/08
L
F 5-0 3:23
D. Hilsenbeck
Wapsie Valley
Denver, Oelwein, Wapsie Valley Triangular
Round 1
285
12/08
W
F 4-0 1:22
S. Michels
Oelwein
Denver, Oelwein, Wapsie Valley Triangular
Round 1
285
12/02
L
Replay
F 2-2 1:17
A. Peyton
Roland-Story
Cliff Keen Independence Invitational
Placement Matches (32 Man)
285
12/02
W
F 2-1 3:49
G. Wilson
Solon
Cliff Keen Independence Invitational
Semis & 2nd WB (32 Man)
285
12/02
W
Replay
F 2-0 0:28
A. Olson
Carlisle
Cliff Keen Independence Invitational
Quarters & 1st WB (32 Man)
285
12/02
L
Replay
DEC 5-2
W. Miles
Fennimore
Cliff Keen Independence Invitational
Round 3 (32 Man)
285
12/01
W
Replay
F 2-0 0:20
I. Davis
Burlington Notre Dame
Cliff Keen Independence Invitational
Round 2 (32 Man)
285
12/01
W
Replay
F 2-0 1:30
A. Skoda
Crestwood, Cresco
Cliff Keen Independence Invitational
Round 1 (32 Man)
285
12/01
W
F 0-0 3:19
T. DeBuhr
Dike-New Hartford
Sumner-Fredericksburg/ Denver/ D-N-H
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
DEC 5-0
K. Ingamells
Hudson
Denver/NorthTama/Hudson/St.Ansgar
Round 1
220
02/03
W
F 2-0 0:43
B. Halvorson
Saint Ansgar
Denver/NorthTama/Hudson/St.Ansgar
Round 1
220
01/21
L
DEC 7-3
L. Kleppe
North Fayette Valley
Denver Duals
Finals (2 Team)
220
01/21
L
DEC 2-1
D. Jackson
Crestwood, Cresco
Denver Duals
Round 3 (4 Team)
220
01/21
W
F 2-0 0:42
J. Marti
Waukon
Denver Duals
Round 2 (4 Team)
220
01/14
W
F 2-0 0:42
E. Swehla
NH/TV
Doc Carr Duals
Round 1
220
01/14
W
F 4-0 1:29
H. Bunston
Hampton-Dumont-CAL
Doc Carr Duals
Round 1
220
01/14
W
DEC 11-5
A. Willms
Clarion-Goldfield-Dows
Doc Carr Duals
Round 1
220
01/14
W
DEC 5-2
P. Holcomb
Albert Lea Area
Doc Carr Duals
Round 1
220
01/07
L
DEC 5-4
J. Zwanziger
Nashua-Plainfield
56th Annual Tripoli Invitational
Round 6
220
01/07
W
F 2-0 0:24
C. Warren
Woodbury-Central
56th Annual Tripoli Invitational
Round 5
220
01/07
L
F 9-3 5:25
I. Ferguson
Lisbon
56th Annual Tripoli Invitational
Round 4
220
01/07
W
DEC 8-5
K. Brown
Wapsie Valley
56th Annual Tripoli Invitational
Round 2
220
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/27
L
F 2-0 1:00
C. Costello
USA Mat Club
Waverly-Shell Rock Little GoHawk Tourney
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 16
12/27
L
DEC 7-2
E. Simpson
Waverly Area Wrestling Club
Waverly-Shell Rock Little GoHawk Tourney
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 16
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021