May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Reece Rankin
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Ellsworth RTC
Iowa Falls
Iowa Falls / Alden
Iowa Falls Alden Cadets
Iowa Falls-Alden
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 0-0 2:26
H. Voigt
Osage
IHSAA 2A District 6 @ Osage
Placement (12 Man)
190
02/10
W
F 6-4 3:30
O. Grimstad
Waukon
IHSAA 2A District 6 @ Osage
Cons. Semis (12 Man)
190
02/10
W
F 2-0 0:34
M. Regan
Crestwood, Cresco
IHSAA 2A District 6 @ Osage
Semis & WB (12 Man)
190
02/10
L
F 0-0 1:00
H. Voigt
Osage
IHSAA 2A District 6 @ Osage
Quarters (12 Man)
190
02/03
W
F 2-0 0:34
C. Linde
Charles City
Dieke Duals
Round 1
190
02/03
L
F 2-0 1:12
C. Burmester
Hampton-Dumont-CAL
Dieke Duals
Round 1
190
02/03
L
F 8-3 1:03
D. Mickel
Ames
Dieke Duals
Round 1
190
02/03
L
F 8-3 3:14
B. Good
Forest City
Dieke Duals
Round 1
190
02/02
L
F 0-0 0:30
D. Mickel
Ames
IFA/Baxter/Ames/EM Quad
Round 1
190
02/02
L
F 4-0 2:28
J. Edel
East Marshall/GMG
IFA/Baxter/Ames/EM Quad
Round 1
190
02/02
L
F 0-0 0:30
D. Mickel
Ames
IFA/Baxter/Ames/EM Quad
Round 1
190
01/26
W
F 2-0 1:55
H. Hardin
Roland-Story
IFA / Nevada / Ogden / Roland Story
Round 1
190
01/26
W
F 2-0 1:25
C. Burdette
Ogden
IFA / Nevada / Ogden / Roland Story
Round 1
190
01/26
W
F 2-0 0:45
C. Reed
Nevada
IFA / Nevada / Ogden / Roland Story
Round 1
190
01/20
L
F 4-4 3:44
D. Evenson
Clear Lake
NCC Varsity Boy Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
190
01/20
L
F 1-2 3:34
Z. Rossmanith
Saint Edmond
NCC Varsity Boy Tournament
Quarterfinals (8 Man)
190
01/17
L
F 3-2 2:00
B. Good
Forest City
FC, GHV, HD, & IFA @ FC
Round 1
190
01/17
L
F 6-0 3:19
P. Moritz
Garner-Hayfield/Ventura
FC, GHV, HD, & IFA @ FC
Round 1
190
12/20
W
DEC 6-4
D. Evenson
Clear Lake
IFA/Clear Lake/St. Ed`s
Round 1
190
12/20
W
F 2-0 1:04
G. Kelley
St. Edmond
IFA/Clear Lake/St. Ed`s
Round 1
190
12/15
L
F 1-4 1:33
M. Allen
Clarion-Goldfield-Dows
Algona/IFA/CGD Duals
Round 1
190
12/15
L
F 4-3 2:48
B. Shipler
Algona
Algona/IFA/CGD Duals
Round 1
190
12/08
W
F 2-0 0:56
M. Pfantz
BCLUW-SH
DNH/GR, IFA, Union, Storm Quad
Round 1
190
12/08
W
F 4-0 1:03
J. Aneweer
Dike-New Hartford
DNH/GR, IFA, Union, Storm Quad
Round 1
190
12/08
W
F 2-0 1:03
E. Zak
Union, LaPorte City
DNH/GR, IFA, Union, Storm Quad
Round 1
190
12/02
W
F 2-0 0:29
R. Demuth
Eagle Grove
Gilbert Duals 2023
Round 4 (6 Team)
190
12/02
L
F 2-0 1:58
W. Baker
Southeast Polk JV
Gilbert Duals 2023
Round 1 (6 Team)
190
12/02
L
F 4-1 1:49
B. Hammes
Gilbert
Gilbert Duals 2023
Round 5 (6 Team)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/08
L
F 2-0 4:24
R. Smith
Ankeny Centennial
River City Nationals
Round 6
HS-10
07/08
W
F 5-0 0:53
J. Pittman
Dubuque Wrestling Club
River City Nationals
Round 5
HS-10
07/08
W
F 6-0 1:42
E. Miller
Team JHawk
River City Nationals
Round 4
HS-10
07/08
W
F 7-0 2:45
J. Wright
Dubuque Wrestling
River City Nationals
Round 3
HS-10
07/08
W
MD 9-1
N. Burzlaff
Jefferson Wrestling Club
River City Nationals
Round 2
HS-10
02/26
L
F 1-0 3:29
B. Johnson
Spencer Wrestling Club
Iowa AAU Kids State Championship
Round5
171
02/26
W
F 4-0 3:47
J. Mullins
Cherokee
Iowa AAU Kids State Championship
Round4
171
02/26
W
F 2-1 1:10
K. Kalainoff
Xavier X-Men
Iowa AAU Kids State Championship
Round3
171
02/26
L
DEC 7-1
B. Rees
Washington Matbackers
Iowa AAU Kids State Championship
Round2
171
02/25
W
F 2-0 1:13
P. James
Wolf Pack Wrestling Club
Iowa AAU Kids State Championship
Round1
171
02/05
W
F 2-0 0:19
D. Hellyer
West Marshall
Iowa AAU NC District 2 @ Humboldt
Round 3 (4 Man)
171
02/05
L
F 4-1 1:17
B. Hendricks
---
Iowa AAU NC District 2 @ Humboldt
Round 2 (4 Man)
171
02/05
W
MD 13-2
D. Miller
Greene County Rams
Iowa AAU NC District 2 @ Humboldt
Round 1 (4 Man)
171
01/29
W
FOR 0-0
H. Williams
Iowa Falls Alden
Battle for the Bird
Round 3 (4 Man)
S-6
01/29
W
DEC 5-3
G. Miller
WWC
Battle for the Bird
Round 2 (4 Man)
S-6
01/29
W
F 4-1 1:00
D. Hellyer
West Marshall
Battle for the Bird
Round 1 (4 Man)
S-6
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020