Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brandon Jordan
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
Team Name
Amador Valley
Buford
Glacier (Kalispell)
Glacier JV
Henry E. Lackey
Henry E. Lackey High School
Lackey
Lackey High School
North Providence High School
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
MD 13-4
K. DOLINA
---
2019 SMAC Tournament
Finals - Championship
145
02/16
W
F 8-1 4:23
B. Berg
---
2019 SMAC Tournament
Semi-Finals
145
02/16
W
F 9-0 3:08
Z. Planas
McDonough
2019 SMAC Tournament
Quarters
145
12/21
L
F 6-9 3:56
C. Baldwin
Old Mill High School
Warrior Duals at La Plata HS
Round 6 (10 Team)
152
12/21
L
DEC 4-1
M. Rodgers
North Point High School
Warrior Duals at La Plata HS
Round 8 (10 Team)
152
12/21
W
DEC 2-0
L. Szoch
La Plata High School
Warrior Duals at La Plata HS
Round 9 (10 Team)
152
12/21
W
F 2-5 1:07
M. Middleton
King George High School
Warrior Duals at La Plata HS
Round 1 (10 Team)
152
12/21
L
TF 15-0 5:39
S. Hardman
North Hagerstown High School
Warrior Duals at La Plata HS
Round 2 (10 Team)
152
12/21
W
DEC 8-4
J. Blake
Stephen Decatur High School
Warrior Duals at La Plata HS
Round 9 (10 Team)
152
12/21
W
DEC 13-6
R. Corkran
South River High School
Warrior Duals at La Plata HS
Round 5 (10 Team)
152
12/07
W
F 0-0
K. Cooper
Great Mills High School
Chopticon Duals Invitational
Round 2 (10 Team)
152
12/07
L
DEC 1-0
T. Przygocki
Paint Branch High School
Chopticon Duals Invitational
Round 6 (10 Team)
152
12/07
W
F 0-0
E. Mendez
Oxon Hill High School
Chopticon Duals Invitational
Round 8 (10 Team)
152
12/07
W
F 0-0
R. Bender
Patuxent High school
Chopticon Duals Invitational
Round 1 (10 Team)
152
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 0:57
G. Griffith
Chopticon
2018 SMAC Tournament
3rd Wrestleback Consolation Quarters
145
02/17
W
DEC 4-2
J. McCollum
---
2018 SMAC Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/17
L
DEC 3-2
M. Rodgers
North Point
2018 SMAC Tournament
Round 1 (16 Man)
145
02/10
L
F 7-1 2:26
S. Minutelli
Sparrows Point
2018 MPSSAA State Dual Championships
Semifinals (4 Team)
145
02/09
W
DEC 5-0
R. Purcell
LaSalle Academy
North Providence High School @ LaSalle Academy
Round 1
132
01/04
W
F 0-0 1:26
R. Quattrocchi
Cranston High School West
Cranston High School West @ North Providence High School
Round 1
132
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/31
L
F 0-0
J. Crawford
Northwestern
Union Co./ Northwestern/ Buford @ Chester HS
Champ. Round 1
132
12/21
L
DEC 8-3
C. Harris
Union County
Union Co./ Northwestern/ Buford @ Chester HS
Champ. Round 1
132
12/03
L
F 2-0 1:58
J. Harris
Olympic
Kersey Memorial
Champ. Round 1 (12 Man)
132
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
F 2-0 0:39
C. Sherrill
Flathead (Kalispell)
MHSA Western AA Seeding
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/06
L
F 4-6 2:37
N. Zetterberg
Missoula Sentinel
MHSA Western AA Seeding
Round 1 (16 Man)
145
01/23
L
F 0-0 1:34
D. Moore
Flathead JV
Ted Kato Tournament
Round 2
145
01/23
L
F 2-0 1:21
T. Mitchell
Mission/Charlo
Ted Kato Tournament
Round 1 (16 Man)
145
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/07
W
DEC 1-0
J. Jackson
Foothill High Pleasenton
JV North Coast Championship
Placement (32 Man)
126
02/07
L
MD 12-2
D. Piegaro
Dublin
JV North Coast Championship
Wrestlebacks (32 Man)
126
02/07
L
DEC 5-0
E. Shaffer
---
JV North Coast Championship
Semis & WB (32 Man)
126
02/07
W
DEC 4-2
N. Curran
Monte Vista
JV North Coast Championship
Quarters & WB (32 Man)
126
02/07
W
DEC 4-2
A. Aiken
California
JV North Coast Championship
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
02/07
W
F 0-0 3:13
M. Castro
Livermore
JV North Coast Championship
Round 1 (32 Man)
126
01/03
W
F 0-0 4:18
D. Pinocci
San Marin
Deets Winslow
Placement Matches (8 Man)
126
01/03
L
DEC 6-2
J. Reynolds
Petaluma
Deets Winslow
Cross Bracket (8 Man)
126
01/03
L
F 0-0 5:01
N. Au-Yeung
---
Deets Winslow
Round 3 (8 Man)
126
01/03
W
F 0-0 3:47
S. MacDonald
San Marin
Deets Winslow
Round 2 (8 Man)
126
01/03
W
F 0-0 3:43
J. Monasevitch
Campolindo
Deets Winslow
Round 1 (8 Man)
126
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023