Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Peter Gordon
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Bayside
Bayside High School
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
F 2-1 1:55
T. Welsh
Sebastian River
FHSAA 2A R4
Round 4 (semis and WB)
152
02/27
W
F 2-0 0:39
J. Colon
Melbourne
FHSAA 2A R4
Round 3 (16 man)
152
02/26
W
FOR 0-0
Q. Jean
Boyd Anderson
FHSAA 2A R4
Round 2 (quarters and WB)
152
02/26
L
F 2-0 1:19
T. Pugh
McArthur
FHSAA 2A R4
Round 1 (16 Man)
152
02/19
L
DEC 10-4
J. Colon
Melbourne
FHSAA 2A D13
Placements
152
02/19
W
MD 10-0
K. Gabrielson
Heritage
FHSAA 2A D13
Round 5 (Consi Semis)
152
02/19
L
F 4-1 1:50
A. Callahan
Eau Gallie
FHSAA 2A D13
Round 4 (Semis and WB3)
152
02/19
W
F 2-0 1:29
C. Mislevy
Sebring
FHSAA 2A D13
Round 2 (Quarters and WB1)
152
02/05
W
F 2-0 0:54
K. Gabrielson
Heritage
Bayside @ Heritage
Round 1
152
02/05
W
F 0-0 0:21
E. Underwood
---
Astronaut vs. Bayside
Round 1
152
02/05
L
F 5-1 1:58
J. Colon
Melbourne
Melbourne vs. Bayside
Round 1
152
01/30
L
DEC 8-6
J. Colon
---
Cape Coast Conference Championships 2021
4th Wrestleback (16 Man)
152
01/30
L
TF 18-2 5:13
J. Dinberg
Palm Bay
Cape Coast Conference Championships 2021
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/29
W
F 2-0 1:02
D. Rios
Cocoa Beach
Cape Coast Conference Championships 2021
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
12/20
L
F 10-5 2:26
W. Pierre
Oak Ridge
East River Falcon Duals
Round 1 (8 Team)
152
12/20
L
F 7-6 2:48
D. Pringle
Colonial
East River Falcon Duals
Round 6 (8 Team)
152
12/20
W
F 2-2 1:43
N. Pyatt
Space Coast
East River Falcon Duals
Round 4 (8 Team)
152
12/09
W
F 2-1 2:02
J. Official
Palm Bay
Cocoa Jr/Sr High JV Classic
Placement Matches (8 Man)
JV 152
12/09
W
FOR 0-0
N. Chasin
Cocoa Jr/Sr High School
Cocoa Jr/Sr High JV Classic
Cross Bracket (8 Man)
JV 152
12/09
W
F 2-0 0:46
K. Ruth
Heritage
Cocoa Jr/Sr High JV Classic
Round 3 (8 Man)
JV 152
12/09
W
F 2-0 1:07
D. Jenkins
Rockledge
Cocoa Jr/Sr High JV Classic
Round 2 (8 Man)
JV 152
12/09
W
F 4-0 0:43
K. Gabrielson
Heritage
Cocoa Jr/Sr High JV Classic
Round 1 (8 Man)
JV 152
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
F 5-2 2:28
L. Millls
Fort Pierce Westwood
FHSAA 2A R4
Round 4 (semis and WB)
152
02/28
W
F 6-0 2:45
J. Colon
Melbourne
FHSAA 2A R4
Round 3 (16 man)
152
02/28
W
F 2-0 0:51
D. Flores
Hialeah-Miami Lakes
FHSAA 2A R4
Round 2 (quarters and WB)
152
02/28
L
F 5-2 1:31
S. Penrod
Okeechobee
FHSAA 2A R4
Round 1 (16 Man)
152
02/22
L
F 4-4 3:00
D. Roy-Labbe
Sebastian River
FHSAA 2A D13
Placement Matches
152
02/22
W
F 2-2 1:35
L. Millls
Fort Pierce Westwood
FHSAA 2A D13
Round 4 (semis and WB)
152
02/15
W
F 2-2 1:18
M. Lawrence
Bayside
Viper Round Robin
Round 5 (5 Man)
152
02/15
W
F 6-2 2:13
N. Pyatt
Space Coast
Viper Round Robin
Round 3 (5 Man)
152
02/15
W
F 2-0 0:35
A. Howard
---
Viper Round Robin
Round 2 (5 Man)
152
02/15
W
F 2-0 0:22
K. Connor
Eau Gallie
Viper Round Robin
Round 1 (5 Man)
152
02/08
L
F 0-0 0:20
S. Beard
Merritt Island
Cape Coast Conference Championships
4th Wrestleback (16 Man)
152
02/08
W
F 5-0 1:17
T. Liberatore
Heritage
Cape Coast Conference Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/08
W
F 0-0 0:39
K. Bartczak
Melbourne
Cape Coast Conference Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/07
L
F 3-8 1:57
J. Colon
Melbourne
Cape Coast Conference Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/07
W
F 12-12 5:24
J. McAlpin
Palm Bay
Cape Coast Conference Championships
Round 1 (16 Man)
152
02/01
L
F 2-0 0:47
N. Luckadoo
Pedro Menendez H.S.
34th Annual Flagler Rotary
2nd Wrestleback
152
02/01
W
F 2-0 1:00
Z. Johnson
Creekside
34th Annual Flagler Rotary
1st Wrestleback
152
01/31
L
F 9-1 4:42
P. Britton
Harmony
34th Annual Flagler Rotary
Round 1
152
01/19
W
DEC 2-1
N. Hanson
GAINSEVILLE
Kilpatrick IBT
Placement
154
01/19
L
NC 0-0
K. Coon
THE VILLAGES
Kilpatrick IBT
Semis
154
01/19
W
OTHER1 0-0
M. Brown
DELAND
Kilpatrick IBT
Cons. Semis (16 Man)
154
01/18
L
F 4-0 2:41
B. ROBERTS
SEA BREEZE
Kilpatrick IBT
Champ. Rd. 3 & 3rd WB (16 Man)
154
01/18
W
DEC 2-1
D. Collison
TAMPA PREP
Kilpatrick IBT
Quarters
154
01/18
W
F 3-2 2:47
B. Mecusker
UNION COUNTY
Kilpatrick IBT
Round 1
154
12/14
L
MD 13-4
D. Roy
Sebastian River
Deltona Duals
Round 2 (6 Team)
152
12/12
L
F 0-0
d. ferreira
---
Heritage @ Bayside
Round 1
152
12/07
L
F 4-2 2:49
K. BARTCZAK
Melbourne HS
2019 Barbara Pill Memorial
Placement Matches (16 Man)
152
12/07
L
F 5-0 1:54
S. Beard
Merritt Island HS
2019 Barbara Pill Memorial
4th Wrestleback (16 Man)
152
12/07
W
F 5-0 1:38
C. NIETO
Melbourne HS
2019 Barbara Pill Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
12/07
L
F 0-0 0:56
d. ferreira
---
2019 Barbara Pill Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
TF 16-1 3:53
J. Escobar
Cocoa
Vipers Round Robin
Round 4 (8 Man)
160
02/16
W
FOR 0-0
T. Snyder
Eau Gallie
Vipers Round Robin
Round 3 (8 Man)
160
02/16
L
F 2-0 0:17
C. Griffith
Bayside
Vipers Round Robin
Round 1 (8 Man)
160
02/14
L
F 0-0
J. Richarson-Grant
Melbourne
Bayside @ Melbourne
Round 1
160
01/25
L
F 0-0
J. Huey
Eau Gallie
Bayside @ Eau Gallie
Round 1
182
01/19
L
F 0-2 2:50
C. Conlin
---
Space Coast JV Invitational
Round 3
170
01/18
L
F 2-0 1:01
D. DiQuollo
Treasure Coast
Space Coast JV Invitational
Round 1 (16 Man)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024