Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
William Hull
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Antigo
Antigo
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 2-0
C. Ramage
---
WIAA D1 Sect. @ Green Bay Preble
Quarterfinals (8 Man)
132
02/10
W
TF 17-1 3:07
J. Weltzien
---
WIAA D1 Reg. 1 @ Green Bay W/E/SW
1st, 3rd, 5th (8 Man)
132
02/10
L
DEC 3-2
A. Esser
---
WIAA D1 Reg. 1 @ Green Bay W/E/SW
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
02/10
W
F 2-0 0:42
j. oleary
---
WIAA D1 Reg. 1 @ Green Bay W/E/SW
Quarterfinals (8 Man)
132
02/10
L
NC 0-0
A. Esser
---
WIAA D1 Reg. 1 @ Green Bay W/E/SW
2nd & 4th (8 Man)
132
02/03
W
MD 11-3
T. Olson
---
Great Northern Conference Championship
Round 5 (6 Man)
132
02/03
L
DEC 5-2
W. Ewan
Medford Area
Great Northern Conference Championship
Round 4 (6 Man)
132
02/03
W
F 14-1 3:36
A. Bishop
---
Great Northern Conference Championship
Round 3 (6 Man)
132
02/03
W
F 9-1 1:56
J. Swita
Mosinee
Great Northern Conference Championship
Round 2 (6 Man)
132
02/03
W
F 2-0 0:15
J. Wagler
Rhinelander
Great Northern Conference Championship
Round 1 (6 Man)
132
01/20
W
F 15-2 4:26
E. Almaguer
North Fond du Lac/St Marys Springs
North Fond du Lac/St Marys Springs @ Antigo
Round 1
138
01/20
L
DEC 2-1
A. Esser
---
De Pere Redbird Duals
Placement
138
01/20
W
F 0-0 4:26
E. Almaguer
North Fond du Lac/St Mary`s Sp
De Pere Redbird Duals
Round 5 (10 Team)
138
01/20
W
DEC 8-6
Z. Nelson
---
De Pere Redbird Duals
Round 2 (10 Team)
138
01/20
W
F 0-0 2:50
T. Beauchamp
---
De Pere Redbird Duals
Round 3 (10 Team)
138
01/17
L
DEC 7-3
M. Turkiewicz
---
Tomahawk @ Antigo
Round 1
145
01/13
L
DEC 8-7
G. Bekish
Kaukauna
Trucker Invite
Round 6
138
01/13
W
F 0-0 0:33
A. Whitman
Almond-Bancroft/Pacelli
Trucker Invite
Round 4
138
01/13
W
F 0-0 0:22
M. Jeanquart
---
Trucker Invite
Round 3
138
01/13
W
F 0-0 2:35
R. Lagerman
---
Trucker Invite
Round 2
138
01/13
W
F 0-0 0:40
A. Gagas
Rosholt
Trucker Invite
Round 1
138
12/30
L
DEC 3-2
C. Nelson
Kenosha Indian Trail
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Placement (7th)
138
12/30
L
DEC 6-0
N. Logan
Watertown
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 8
138
12/30
W
DEC 2-0
N. Danner
Lomira
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 7
138
12/30
W
TF 15-0 3:00
B. Woods
Oconto Falls
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 6
138
12/30
W
MD 13-4
D. Stroede
Sun Prairie
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 5
138
12/29
L
DEC 2-0
T. Deist
Wautoma/Wild Rose
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 3
138
12/29
W
DEC 6-0
W. Urquhart
---
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
138
12/29
W
F 4-1 0:43
L. Spanbauer
Oshkosh North
2017 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 1
138
12/17
W
F 2-0 0:16
K. Conrad
---
Shawano Holiday Classic
Round 2
138
12/14
W
MD 12-2
J. Scandin
---
Lakeland @ Antigo
Round 1
138
12/10
L
DEC 3-0
G. Ruckdashel
New London
Shawano Holiday Classic
Round 6
138
12/10
W
F 5-0 1:07
D. Dykstra
Antigo
Shawano Holiday Classic
Round 5
138
12/10
W
DEC 2-0
B. Carroll
---
Shawano Holiday Classic
Round 4
138
12/10
W
F 2-0 2:00
J. Heuss
---
Shawano Holiday Classic
Round 3
138
12/07
W
F 2-0 4:38
S. Wirthlin
Marshfield
Antigo @ Marshfield
Round 1
138
12/02
W
F 2-0 1:32
M. Fish
Menominee Indian
John Roberts Duals 2017 (Antigo)
Round 3 (10 Team)
138
12/02
L
MD 9-1
J. Scandin
---
John Roberts Duals 2017 (Antigo)
Round 6 (10 Team)
138
12/02
W
DEC 3-1
C. Bernhardt
---
John Roberts Duals 2017 (Antigo)
Round 5 (10 Team)
138
12/02
W
F 2-0 3:53
B. Lyshik
Rosholt
John Roberts Duals 2017 (Antigo)
Round 2 (10 Team)
138
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
DEF 4-2 2:10
A. Poetzl
Medford Area
GNC Tournament 2017
Round 5 (6 Man)
138
02/04
L
F 2-0 0:36
E. Grulke
Rhinelander
GNC Tournament 2017
Round 4 (6 Man)
138
02/04
L
DEC 7-1
J. Scandin
---
GNC Tournament 2017
Round 3 (6 Man)
138
02/04
W
FOR 0-0
W. Wenninger
---
GNC Tournament 2017
Round 2 (6 Man)
138
02/04
W
F 2-0 0:30
J. Searing
Mosinee
GNC Tournament 2017
Round 1 (6 Man)
138
01/13
L
DEC 7-3
B. Anderson
---
Antigo @ Tomahawk
Round 1
138
01/07
W
F 0-0 3:07
T. Kramer
Tri-County
Manawa Invitational
Placement Matches (10 Man)
138
01/07
W
TF 23-6
R. Dowling
---
Manawa Invitational
Round 5 (10 Man)
138
01/07
W
F 0-0 0:16
M. Brownell
Elcho
Manawa Invitational
Round 4 (10 Man)
138
01/07
L
DEC 10-3
A. Robinson
---
Manawa Invitational
Round 3 (10 Man)
138
01/07
L
MD 15-2
T. Dammann
Pittsville
Manawa Invitational
Round 2 (10 Man)
138
01/06
W
F 2-0 3:44
C. Church
---
Medford Area @ Antigo
Round 1
132
12/29
L
DEC 9-2
J. Heredia
Oshkosh West
2016 Lourdes Academy OTW Classic
Round 3
138
12/29
L
DEC 10-5
R. Iannantone
Andrew High School
2016 Lourdes Academy OTW Classic
Round 2
138
12/29
W
F 2-0 0:33
T. Mudd
West De Pere
2016 Lourdes Academy OTW Classic
Round 1
138
12/16
L
MD 13-5
J. Scandin
Lakeland
Antigo @ Lakeland
Round 1
138
12/10
W
MD 14-0
J. Cihler
Racine Horlick
Neenah Varsity Duals
Placement Matches (8 Team)
138
12/10
W
F 0-0 0:45
C. Casas
Manitowoc Lincoln
Neenah Varsity Duals
Round 2 (8 Team)
138
12/10
L
MD 14-0
A. Kanable
Marshfield
Neenah Varsity Duals
Round 3 (8 Team)
138
12/10
W
F 0-0 2:46
T. Havel
Two Rivers
Neenah Varsity Duals
Round 1 (8 Team)
138
12/10
W
DEC 5-2
D. Curtis
West Bend West
Neenah Varsity Duals
Cross Bracket (8 Team)
138
12/03
W
F 6-0 2:45
M. Charnecke
Rosholt
John Roberts Duals 2016 (Antigo)
Round 6 (10 Team)
138
12/03
L
DEC 4-2
T. George
Ashland
John Roberts Duals 2016 (Antigo)
Round 5 (10 Team)
138
12/03
L
DEC 4-0
J. Scandin
Lakeland
John Roberts Duals 2016 (Antigo)
Round 3 (10 Team)
138
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
L
DEF 0-0
C. Eckstein
---
2016 Trucker Invite
Placement Matches (8 Man)
132
01/16
L
MD 16-6
P. Spray
Wisconsin Rapids Lincoln
2016 Trucker Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/16
W
F 0-0 3:22
A. Reid
Nicolet
2016 Trucker Invite
Quarterfinals (8 Man)
132
12/30
L
DEC 7-4
R. Riedel
Lomira
2015 Lourdes Academy OTW Classic
Round 4
132
12/29
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Oshkosh West
2015 Lourdes Academy OTW Classic
Round 3
132
12/29
L
TF 15-0 3:21
K. Schwartz
Oshkosh North
2015 Lourdes Academy OTW Classic
Round 2
132
12/29
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Ripon
2015 Lourdes Academy OTW Classic
Round 1
132
12/19
L
DEC 8-1
T. Wusterbarth
Oconto
Shawano Holiday Classic
Round 6
132
12/19
L
DEF 0-0
G. Czerwonka
Wittenberg-Birnamwood
Shawano Holiday Classic
Round 5
132
12/19
L
DEC 4-1
M. Rauch
---
Shawano Holiday Classic
Round 4
132
12/19
W
F 0-0 5:39
J. Gaboury-Gorges
New London
Shawano Holiday Classic
round 2
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024