Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Reed Bennett
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Elkhorn Valley
Elkhorn Valley
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
MD 13-0
K. Peterson
---
NSAA Class C District 1
Consi Semis
152
02/12
W
DEC 9-3
C. Stokebrand
Tri County
NSAA Class C District 1
Semis and WB3
152
02/12
W
F 5-7 2:21
T. Cox
---
NSAA Class C District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/11
L
F 4-0 2:30
T. Stassines
Fillmore Central
NSAA Class C District 1
Quarters and WB1
152
02/05
W
DEC 6-5
C. Davis
West Holt
Summerland Bobcat Invite
Round 6
152
02/04
W
TF 16-0 3:33
T. Warnke
Elgin Public/Pope John
Summerland Bobcat Invite
Round 5
152
02/04
L
F 8-0 3:38
L. Lewis
---
Summerland Bobcat Invite
Round 4
152
02/04
W
F 6-1 3:33
A. Vinson
Osmond
Summerland Bobcat Invite
Round 2
152
01/27
L
DEC 5-1
W. Poppe
Crofton-Bloomfield
Crofton-Bloomfield @ Elkhorn Valley
Round 1
152
01/22
W
F 2-0 2:43
K. Poppe
Wisner-Pilger
Neligh-Oakdale Invite
3rd/4th
152
01/22
W
F 0-0 1:34
F. Rosa
Wayne
Neligh-Oakdale Invite
consi semi
152
01/22
L
DEC 1-0
C. Davis
West Holt
Neligh-Oakdale Invite
rd 4
152
01/22
W
F 7-0 3:39
J. Henery
Neligh-Oakdale
Neligh-Oakdale Invite
Round 4
152
01/20
W
DEC 6-3
K. Thiele
Summerland
NVC Conference Duals
Round 3 (4 Team)
152
01/20
W
TF 15-0 4:34
B. Anderson
North Central
NVC Conference Duals
Round 1 (4 Team)
152
01/15
W
DEC 3-2
T. Kment
---
Battle Creek Invitational
Finals
152
01/15
L
DEC 5-2
K. Battershaw
Battle Creek
Battle Creek Invitational
Round 4
152
01/15
W
MD 8-0
A. Hegemann
Howells/Dodge
Battle Creek Invitational
Round 3
152
01/15
W
MD 9-0
K. Kummer
Battle Creek JV
Battle Creek Invitational
Round 2
152
01/15
W
F 9-2 1:30
N. Rupp
Yutan
Battle Creek Invitational
Round 1
152
01/08
L
F 3-1 4:06
B. Kaup
---
Central City Invite
Finals
152
01/08
W
F 2-0 2:14
J. Johnson
Fairbury
Central City Invite
Cons Semis
152
01/08
L
F 12-8 5:47
B. Thomsen
St Paul
Central City Invite
semis
152
01/08
W
F 10-1 2:43
S. Ramirez
---
Central City Invite
Quts
152
01/06
W
F 2-0 0:39
M. Umphress
Summerland
Elkhorn Valley/Neb Christ/Summerland Tri
Round 3 (3 Team)
152
12/18
L
F 2-0 2:16
W. Urkoski
High Plains Community
Platteview Varsity Invitational 2021
Round 5
145
12/18
W
F 10-3 2:39
D. Stanley
Aurora
Platteview Varsity Invitational 2021
Round 4
145
12/17
L
F 1-4 2:23
N. Ienn
Elkhorn
Platteview Varsity Invitational 2021
Round 2
145
12/17
W
DEC 9-4
R. Gilkerson
Falls City
Platteview Varsity Invitational 2021
Round 1
145
12/17
W
F 4-1 5:54
B. Thompson
---
Battle Creek @ Elkhorn Valley
Round 1
152
12/17
L
F 2-0 2:00
J. Coulter
---
Pierce @ Elkhorn Valley
Round 1
145
12/11
W
DEC 6-1 SV
M. Hagemann
---
2021 Osceola Invitational
Round 5
145
12/11
W
F 5-0 1:34
J. Hatfield
---
2021 Osceola Invitational
Round 4
145
12/11
W
F 8-2 2:41
T. Racek
Cross County/Osceola
2021 Osceola Invitational
Round 3
145
12/11
W
DEC 11-8
A. Hinrichs
---
2021 Osceola Invitational
Finals
145
12/04
L
DEC 6-4 TB1
H. Johnston
Columbus Lakeview
Lakeview Invite
1st Place Matches
145
12/04
W
DEC 5-3
J. Knoll
Shelby-Rising City
Lakeview Invite
4th Round--Semis Consolation Qtrs
145
12/03
W
MD 13-3
G. Recinos
Columbus Lakeview
Lakeview Invite
2nd Round--Qtrs & 1st Consolation
145
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 7-0 1:54
G. Latimer
Southwest
2021 NSAA State Championships
3rd and 5th Place
D138
02/18
L
F 4-6 4:38
C. Kiger
Overton
2021 NSAA State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
D138
02/18
L
DEC 5-2
K. Mosel
Plainview
2021 NSAA State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
D138
02/18
W
DEC 4-3
S. Foster
Sutherland
2021 NSAA State Championships
Qaurters
D138
02/17
W
DEC 11-5
T. Kuehn
Kenesaw
2021 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
D138
02/13
L
F 9-4 5:57
G. Latimer
Southwest
NSAA Class D District 2
Placements
138
02/13
W
MD 9-1
A. Allgood
Superior
NSAA Class D District 2
Semis and WB5
138
02/13
W
F 2-0 0:39
H. Klinetobe
Elkhorn Valley
NSAA Class D District 2
Quarters and WB3
138
02/06
W
F 4-0 2:59
A. Allgood
Superior
NSAA Class D Sub-District 2A
Placements
138
02/06
W
F 15-3 3:26
A. Mullen
Brady
NSAA Class D Sub-District 2A
Round 4 (Semis and WB3)
138
01/30
W
DEC 8-4
A. Olson
Kearney JV
Dale Bonge Invitational- Boone Central
Finals
138
01/30
W
F 2-1 1:51
C. Schroer
Kearney JV
Dale Bonge Invitational- Boone Central
Round 4
138
01/30
L
F 4-0 1:28
J. Coulter
---
Dale Bonge Invitational- Boone Central
Semis
138
01/30
W
F 17-3 3:05
R. Brunkhorst
Columbus Scotus
Dale Bonge Invitational- Boone Central
Round 2
138
01/23
W
MD 12-3
C. Davis
West Holt
Neligh-Oakdale Invite
3rd/4th
145
01/23
W
F 5-1 1:49
J. Stoklasa
---
Neligh-Oakdale Invite
Round 7
145
01/23
L
DEC 4-3
K. Smith
Fullerton
Neligh-Oakdale Invite
Round 6
145
01/23
W
DEC 9-8
M. Green
Nebraska Christian
Neligh-Oakdale Invite
Round 4
145
01/23
W
F 4-1 0:50
I. Juarez
Neligh-Oakdale
Neligh-Oakdale Invite
Round 2
145
01/21
W
F 9-1 2:23
W. Schmitz
St Mary`s
NVC Conference Duals
Finals (2 Team)
145
01/21
W
MD 13-4
A. Higgins
Neligh-Oakdale
NVC Conference Duals
Round 3 (4 Team)
145
01/16
W
F 8-4 4:13
L. Belina
---
Battle Creek Invitational
Finals
145
01/16
W
DEC 8-1
G. Lamprecht
---
Battle Creek Invitational
Round 4
145
01/16
L
DEC 7-2
K. Battershaw
Battle Creek
Battle Creek Invitational
Round 3
145
01/16
W
TF 18-3 4:19
S. Kester
Summerland
Battle Creek Invitational
Round 2
145
01/16
W
F 11-3 2:45
A. Wurdinger
Stanton
Battle Creek Invitational
Round 1
145
01/09
W
DEC 11-5
K. VonBonn
---
Central City
Finals
145
01/09
W
MD 14-5
J. Roesler
---
Central City
Cons Semis
145
01/09
L
F 21-10 2:31
T. Kluck
Aurora
Central City
semis
145
01/09
W
MD 13-5
B. Bushhousen
Northwest
Central City
Quts
145
01/08
W
MD 19-6
S. Kester
Summerland
Elkhorn Valley/Neb Christ/Summerland Tri
Round 3 (3 Team)
145
12/18
L
F 2-0 0:13
J. Cruse
Lincoln High
2020 Platteview Duals Tournament
Round 1 (16 Team)
145
12/18
W
F 7-1 1:41
A. Bourassa
---
2020 Platteview Duals Tournament
Placement Matches (16 Team)
145
12/18
W
F 4-1 0:45
C. Rivera
West Point-Beemer
2020 Platteview Duals Tournament
Round 2 (16 Team)
145
12/18
W
DEC 9-3
B. Bischoff
---
2020 Platteview Duals Tournament
Round 3 (16 Team)
152
12/18
W
F 9-0 5:30
A.
Pierce
Elkhorn Valley vs. Pierce
Round 1
152
12/18
L
DEC 7-2
K. Battershaw
Battle Creek
Elkhorn Valley @ Battle Creek
Round 1
152
12/12
L
DEC 5-2
D. Maganda
Schuyler
Battle Creek Duals
Round 3 (4 Team)
152
12/12
W
DEC 6-5
T. Uhing
Oakland-Craig
Battle Creek Duals
Round 2 (4 Team)
152
12/12
L
F 2-0 3:20
H. Waldow
Norfolk
Battle Creek Duals
Semis (4 Team)
152
12/12
L
F 2-3 5:08
B. Zoucha
Twin River
Battle Creek Duals
Round 1 (4 Team)
152
12/12
W
DEC 7-5 SV
K. Battershaw
Battle Creek
Battle Creek Duals
Semifinals (4 Team)
152
12/11
W
DEC 6-2
N. Wattier
Norfolk Catholic
Norfolk Catholic @ Elkhorn Valley
Round 1
152
12/05
L
F 3-0 5:23
A. Aguilar
Gibbon
Lakeview Invite
1st Place Matches
145
12/04
W
DEC 3-1 SV
C. Fjell
Shelby-Rising City
Lakeview Invite
4th Round--Semis Consolation Qtrs
145
12/04
W
F 4-0 1:43
E. Barner
Wayne
Lakeview Invite
2nd Round--Qtrs & 1st Consolation
145
12/04
W
DEC 9-5
E. Underwood
---
Lakeview Invite
1st Round
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 2-0 1:31
C. Stout
Burwell
2020 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
138
02/08
W
F 6-9 3:53
K. Pagel
Maxwell
2020 NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
138
02/01
L
DEC 3-2
N. Scott
Aquinas
Dale Bonge Invitational- Boone Central
Finals
132
02/01
W
DEC 8-6 SV
k. kocian
---
Dale Bonge Invitational- Boone Central
Semis
132
02/01
W
F 15-6 4:31
C. Reiling
Malcolm
Dale Bonge Invitational- Boone Central
Round 2
132
02/01
W
F 14-4 5:16
A. Martinez
Kearney JV
Dale Bonge Invitational- Boone Central
Round 1
132
01/25
L
DEC 8-3
W. Poppe
Crofton-Bloomfield
Neligh-Oakdale Invite
1st/2nd
132
01/25
W
MD 16-5
E. Thiele
Summerland
Neligh-Oakdale Invite
Round 6
132
01/25
W
F 4-1 1:34
S. Farnik
Creighton
Neligh-Oakdale Invite
Round 4
132
01/25
W
F 10-3 4:28
G. Osantowski
Central Valley
Neligh-Oakdale Invite
Round 2
132
01/23
W
F 15-1 4:31
I. Pistulka
West Holt
NVC Confrence Duals
Finals (2 Team)
138
01/23
W
DEC 3-2
T. Nelson
---
NVC Confrence Duals
Round 3 (4 Team)
138
01/23
W
F 3-2 2:34
E. Thiele
Summerland
NVC Confrence Duals
Round 2 (4 Team)
138
01/23
W
DEF 8-5 2:00
I. Juarez
Neligh-Oakdale
NVC Confrence Duals
Round 1 (4 Team)
132
01/18
W
F 4-1 1:38
E. Thiele
Summerland
Battle Creek Invitational
Finals
132
01/18
L
MD 14-4
W. Poppe
Crofton-Bloomfield
Battle Creek Invitational
Round 4
132
01/18
W
MD 15-7
T. Jedlicka
Howells/Dodge
Battle Creek Invitational
Round 3
132
01/18
W
MD 13-5
D. Ahlman
Battle Creek
Battle Creek Invitational
Round 2
132
01/11
L
MD 8-0
J. Janssen
Holdrege
Central City Invitational
Cons Semis
132
01/11
L
F 2-2 1:54
k. kocian
---
Central City Invitational
semis
132
01/11
W
F 2-0 0:47
S. Frame
---
Central City Invitational
Quts
132
01/11
W
F 10-3 2:51
K. Maldonado
Madison
Central City Invitational
Round 1 (16 Man)
132
12/21
L
F 4-2 1:03
L. Bryce
Raymond Central
2019 Platteview High School Invitational
ROUND 6
132
12/20
W
DEC 9-5
B. Schoepf
---
2019 Platteview High School Invitational
ROUND 3
132
12/20
W
F 8-3 5:15
C. Jensen
---
Elkhorn Valley @ Pierce
Round 1
132
12/20
W
F 8-4 2:50
B. Reeves
Battle Creek
EV/O`Neill Duals
Champ. Round 1
132
12/14
W
F 5-0 1:46
J. Bradshaw
Boulder City
2019 Osceola Invitational
Round 6
132
12/14
L
DEC 8-5
D. Rainey
Southern
2019 Osceola Invitational
Round 5
132
12/14
L
F 12-0 4:45
R. Reimers
Palmer
2019 Osceola Invitational
Round 4
132
12/14
W
F 6-2 1:26
K. Morton
Nebraska Christian
2019 Osceola Invitational
Round 3
132
12/14
W
F 10-1 3:01
G. Osantowski
Central Valley
2019 Osceola Invitational
Round 2
132
12/07
W
F 0-2 0:42
M. Magwire
Winside
Creighton Invite 2019
Finals
138
12/07
L
DEC 7-0
G. Escalante
---
Creighton Invite 2019
Consolation Semis
138
12/07
W
F 6-1 4:10
K. Suing
Crofton/Bloomfield
Creighton Invite 2019
Semis
138
12/07
L
DEC 9-6
D. Tunender
Plainview
Creighton Invite 2019
Round 2
138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 13-4 3:26
G. Lampman
Wisner-Pilger
NSAA Class D District 1
Consi Semi
126
02/09
W
DEC 7-6
T. Smith
Elwood
NSAA Class D District 1
Semis and WB5
126
02/09
W
F 5-0 2:09
T. Scheuneman
Franklin
NSAA Class D District 1
WB 4
126
02/08
L
TF 20-3 4:52
N. Blevins
---
NSAA Class D District 1
Quarters and WB3
126
02/08
W
DEC 9-4
S. Quandt
Twin Loup
NSAA Class D District 1
Round 2
126
02/01
W
MD 12-2
M. Bykerk
Osmond
Cyclone Invite
Round 6
126
02/01
L
F 2-0 0:34
Z. Palmer
North Central
Cyclone Invite
Round 4
126
02/01
L
F 2-0 0:31
C. Russell
Millard West
Cyclone Invite
Round 2
126
02/01
W
TF 17-1 3:08
A. Fletcher
Sioux City West
Cyclone Invite
Round 1
126
01/19
L
DEC 12-8
M. Bykerk
Osmond
Neligh-Oakdale Invitational
Round 5
126
01/19
W
MD 10-1
R. Olson
---
Neligh-Oakdale Invitational
Round 4
126
01/19
L
MD 11-3
T. Ives
Niobrara/Verdigre
Neligh-Oakdale Invitational
Round 2
126
01/17
W
F 9-0 5:10
J. Kester
Clearwater-Orchard
NVC Conference Duals
Round 1 (4 Team)
132
01/17
L
F 2-0 0:28
Z. Palmer
North Central
NVC Conference Duals
Round 2 (4 Team)
126
01/17
L
DEC 5-3
T. Ives
Niobrara/Verdigre
NVC Conference Duals
Finals (2 Team)
132
01/12
L
F 2-0 0:55
T. Ives
Niobrara/Verdigre
Battle Creek Invitational
Finals
126
01/12
L
DEC 5-3 SV
D. Ahlman
Battle Creek JV
Battle Creek Invitational
Round 5
126
01/12
L
F 4-0 1:13
C. Jensen
---
Battle Creek Invitational
Round 4
126
01/12
W
F 7-1 1:39
B. Meyer
Laurel-Concord/Coleridge
Battle Creek Invitational
Round 3
126
01/12
W
DEC 8-1
K. Battershaw
Battle Creek JV
Battle Creek Invitational
Round 2
126
01/05
L
F 2-0 0:18
S. Frame
---
Central City Invite
semis
126
01/05
L
F 2-0 3:35
C. Pawloski
---
Central City Invite
Quts
126
01/05
W
F 2-0 1:30
K. Rodriguez
---
Central City Invite
Round 1 (16 Man)
126
12/19
L
F 4-3 4:44
E. Thiele
Clearwater/Orchard
Creighton Invite 2018
Semis
126
12/18
L
F 16-7 4:56
C. King
Battle Creek
Creighton Invite 2018
Round 2
126
12/18
W
TF 17-2 3:13
K. Sparks
Norfolk Reserves Team 2
Creighton Invite 2018
Round 1
126
12/15
L
F 11-3 4:07
N. Fendt
Aurora
Platteview Invite 2018
ROUND 5
126
12/14
L
F 2-0 1:13
L. Hobbs
Nebraska City
Platteview Invite 2018
ROUND 4
126
12/14
W
F 2-2 1:59
R. Foreman
Seward
Platteview Invite 2018
ROUND 2
126
12/14
L
F 4-0 1:14
C. Jensen
---
Elkhorn Valley vs. Pierce
Round 1
126
12/14
L
F 5-0 1:42
C. McCracken
---
Elkhorn Valley vs. Battle Creek
Round 1
126
12/08
W
F 2-2 1:36
K. Heise
East Butler
2018 Osceola Wrestling Invitational
Round 6
126
12/08
L
F 5-0 1:14
R. Reimers
Palmer
2018 Osceola Wrestling Invitational
Round 5
126
12/08
L
F 10-1 2:40
G. Latimer
Southwest
2018 Osceola Wrestling Invitational
Round 4
126
12/08
W
F 6-0 2:44
A. Cronin
Pleasanton
2018 Osceola Wrestling Invitational
Round 3
126
12/08
W
DEC 7-2
N. Monroe
Fillmore Central
2018 Osceola Wrestling Invitational
Round 2
126
11/29
W
TF 19-4 3:54
J. Wachtel
High Plains Community
HPC Quad
Round 3 (4 Team)
132
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/11
W
F 6-2 1:59
B. Meyer
Laurel Concord Coleridge
Winside JH Wrestling Invite
Round 3 (4 Man)
105-115
11/11
L
DEC 5-0
C. Ellis
---
Winside JH Wrestling Invite
Round 2 (4 Man)
105-115
11/11
W
F 11-2 1:36
D. Eisenhauer
Laurel Concord Coleridge
Winside JH Wrestling Invite
Round 1 (4 Man)
105-115
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024