Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Samuel Stuhl
Results
College Results
College
College
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2019-2020
2018-2019
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
TF 18-3 6:14
G. Bellefeuille
Concordia-Moorhead
Augsburg @ Concordia-Moorhead
Round 1
141
02/09
W
TF 17-0 5:58
K. Sammons
Augustana (SD)
Augsburg @ Augustana (SD)
Round 1
141
01/27
L
DEC 12-6
k. Romero
Wartburg
Wartburg @ Augsburg
Round 1
141
01/20
W
MD 10-1
S. Lorenz
Wisconsin-La Crosse
Augsburg @ Wisconsin-La Crosse
Round 1
141
12/01
W
MD 11-2
J. Schropp
Loras
Loras @ Augsburg
Round 1
141
11/22
W
TF 15-0 6:03
A. Kested
Wisconsin-Eau Claire
Augsburg @ Wisconsin-Eau Claire
Round 1
141
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
W
MD 12-0
S. Lorenz
Wisconsin-La Crosse
Wisconsin-La Crosse @ Augsburg
Round 1
141
01/27
L
DEC 9-3
Z. Terukina
Wartburg
Augsburg @ Wartburg
Round 1
141
01/21
W
TF 16-0 5:10
E. Sanchez
Wisconsin-Oshkosh
Augsburg @ Wisconsin-Oshkosh
Round 1
141
12/02
W
MD 12-4
M. McMillen
---
Augsburg @ Loras
Round 1
141
11/23
W
MD 15-3
D. Kested
---
Wisconsin-Eau Claire @ Augsburg
Round 1
141
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
W
MD 12-3
C. Lundeen
Concordia-Moorhead
Augsburg @ Concordia-Moorhead
Round 1
141
02/05
L
FOR 0-0
K. Carlson
Augsburg
Don Parker Open
Placement (32 Man)
141
02/05
L
FOR 0-0
B. Gross
---
Don Parker Open
Wrestlebacks (32 Man)
141
02/05
L
FOR 0-0
D. Pucino
Illinois
Don Parker Open
Semis & WB (32 Man)
141
02/05
W
TF 16-0 5:43
K. Carlson
Augsburg
Don Parker Open
Quarters & WB (32 Man)
141
02/05
W
F 2-2 2:27
K. Horn
St. Cloud State
Don Parker Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
141
02/05
W
TF 18-2 5:56
C. Peterson
Wisconsin-Stevens Point
Don Parker Open
Round 1 (32 Man)
141
01/30
W
DEC 5-3
T. Shackle
Wisconsin-La Crosse
Augsburg @ Wisconsin-La Crosse
Round 1
141
01/28
L
DEC 9-2
Z. Terukina
Wartburg
Wartburg @ Augsburg
Round 1
141
01/27
L
Replay
DEC 9-2
Z. Terukina
Wartburg
Battle of the Burgs
Finals (2 Team)
141
01/23
L
DEC 10-4
J. Bianchini
---
North Country Open
Placement Matches (16 Man)
141
01/23
W
DEC 4-1
D. Woodley
Iowa State
North Country Open
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
141
01/23
W
TF 19-2 4:21
G. Bellefeuille
---
North Country Open
Quarters & 1st Cons (16 Man)
141
01/15
W
Replay
DEC 8-4
B. Gross
Augsburg
Cliff Keen/Mike Duroe Invitational
Round 8
141
01/15
W
Replay
DEC 9-2
R. Cripe
Luther
Cliff Keen/Mike Duroe Invitational
Round 6
141
01/15
W
Replay
F 6-0 0:39
K. Schultschik
Cornell College
Cliff Keen/Mike Duroe Invitational
Round 4
141
01/15
W
Replay
F 6-0 0:59
W. Weidman
Iowa Wesleyan
Cliff Keen/Mike Duroe Invitational
Round 2
141
12/30
W
DEC 9-2
C. Willis
Augsburg
Citrus Invitational
Placement Matches (32 Man)
141
12/30
W
DEC 6-1
J. Brezovec
John Carroll
Citrus Invitational
warrior 2/ semi/ cons Q
141
12/29
W
DEC 8-6
J. Rodriguez
Castleton
Citrus Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
141
12/29
W
MD 13-2
G. Good
Liberty
Citrus Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
141
12/29
W
F 2-0 1:44
D. Smith
Roanoke College
Citrus Invitational
Round 1 (32 Man)
141
11/14
W
DEC 2-1
B. Jones
Minnesota
Bison Open
Placement Matches (16 Man)
141
11/13
L
DEC 6-0
M. Polanco
Minnesota
Bison Open
4th Wrestleback (16 Man)
141
11/13
W
F 2-0 0:51
G. Schumm
---
Bison Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
141
11/13
W
F 2-0 1:33
I. Ortega
Minot State (N.D.)
Bison Open
2nd Wrestleback (16 Man)
141
11/13
L
TF 20-5 7:00
C. Carlson
---
Bison Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
141
11/13
W
DEC 10-8
B. Jones
Minnesota
Bison Open
Round 1 (16 Man)
141
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
W
DEC 7-6
I. Laatsch
Augsburg
North Country Open
Placement Matches (16 Man)
149
01/25
W
TF 18-0
L. Hodges
Southwest State
North Country Open
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
149
01/25
L
DEC 11-8
A. Wilson
Augsburg
North Country Open
Round 1 (16 Man)
149
01/11
W
MD 14-3
K. Schauer
---
Ridgewater Open
16 Man Final Round
149
01/11
W
TF 16-0
T. Soltau
SW Minnesota State
Ridgewater Open
Round 4 16 Man
149
01/11
W
TF 16-0
T. Pasvogel
---
Ridgewater Open
Round 2 16 Man
149
11/17
L
Replay
F 6-1 5:11
M. Polanco
---
2019 Warren Williamson/Daktronics Open
Consi of 8 #2
141 lbs
11/17
L
Replay
F 6-0 2:39
M. Mckee
---
2019 Warren Williamson/Daktronics Open
Quarter-Finals
141 lbs
11/09
L
MD 17-4
A. Williams
---
Bison Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
141
11/09
L
MD 11-1
S. Swiggum
University of Minnesota
Bison Open
Round 1 (16 Man)
141
11/09
W
MD 14-4
T. Wolding
University of Mary
Bison Open
Prelims Round 1
141
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
W
FOR 0-0
G. Aldrich
---
North Country Open
Placement Matches (16 Man)
141
01/26
L
DEC 6-3
D. Flynn
Augsburg
North Country Open
4th Wrestleback (16 Man)
141
01/26
W
F 0-0 1:49
J. Weisbrod
---
North Country Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
141
01/26
W
TF 18-0
R. Altenburg
Southwest State
North Country Open
2nd Wrestleback (16 Man)
141
01/26
W
F 0-0 1:12
B. Dickinson
Mary
North Country Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
141
01/26
L
DEC 6-4
D. Flynn
Augsburg
North Country Open
Round 1 (16 Man)
141
11/17
L
TF 22-6 5:34
C. Carlson
South Dakota State
Finn Grinaker Open
1st place
141
11/17
W
TF 15-0 5:00
J. Keyes
Augustana (SD)
Finn Grinaker Open
Round 4
141
11/17
W
DEC 15-13 SV
C. Karst
---
Finn Grinaker Open
Round 2
141
11/17
W
DEC 6-2
M. Ramirezlazos
---
Finn Grinaker Open
Round 1
141
11/10
W
DEC 8-6
S. Degen
North Dakota State University
Bison Open
Placement Matches (16 Man)
141
11/10
L
DEC 16-9
B. Jones
University of Minnesota
Bison Open
4th Wrestleback (16 Man)
141
11/10
W
F 2-0 2:44
M. Schulz
Minnesota State University Moorhead
Bison Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
141
11/10
W
F 3-2 1:13
P. Jackson
Northland Community & Tech College
Bison Open
2nd Wrestleback (16 Man)
141
11/10
L
DEC 9-5
C. Carlson
---
Bison Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
141
11/10
W
F 2-0 0:42
R. Kikopa
Unattached
Bison Open
Round 1 (16 Man)
141
11/03
W
TF 18-3 6:09
T. Fauver
---
Jimmie Open
Placing Matches
141
11/03
W
DEC 11-4
M. Ramirezlazos
---
Jimmie Open
Semis (16 & 32) / WB3 (16) & WB5 (32)
141
11/03
W
MD 9-0
D. Neroes
---
Jimmie Open
3rd WB (32 Man) & 2nd wb 16
141
11/03
W
F 0-0 0:24
M. Haman
Concordia College
Jimmie Open
Quarters (16 & 32) & 1st WB (16 Man)
141
11/03
L
DEC 16-10
M. Schulz
Minnesota State University Moorhead
Jimmie Open
RD 1 (16) / RD2 & WB1 (32)
141
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020