Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
BRYCE HEPNER
Results
Videos
News
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
St Edward
St. Edward
St. Edward, OH
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
L
DEC 5-3
D. Fields
Brunswick
2020 Division 1 Perrysburg District
1st Place
152
03/07
W
MD 11-1
A. Garee
---
2020 Division 1 Perrysburg District
Semis
152
03/07
W
TF 18-1 4:26
E. Meinhard
---
2020 Division 1 Perrysburg District
Quarters
152
03/06
W
F 2-0 0:15
I. Schlegel
Whitmer
2020 Division 1 Perrysburg District
Round 1 (16 Man)
152
12/14
L
DEC 1-0
N. Castillo
Lake Highland Prep
Walsh Ironman 2019
Round 7 (Conso)
152
12/14
L
F 2-1 5:53
P. Hall
Oak Glen
Walsh Ironman 2019
Quarter
152
12/13
W
DEC 10-7
E. Munguia
---
Walsh Ironman 2019
ROUND 4
152
12/13
W
F 4-0 1:08
J. Morga
Marmion Academy
Walsh Ironman 2019
ROUND 2
152
12/13
W
F 2-0 0:13
R. Price
St. Vincent-St Mary
Walsh Ironman 2019
Round 1 (64 Man)
152
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
MD 10-2
J. Smith
Findlay
2019 Mentor Division I Districts
Placement Matches (16 Man)
138
03/02
W
MD 9-0
J. Jones
---
2019 Mentor Division I Districts
Semis
138
03/02
W
F 2-0 0:34
K. Miller
---
2019 Mentor Division I Districts
Quarters
138
03/02
W
F 5-0 0:48
G. McCreary
Reynoldsburg
2019 Mentor Division I Districts
Round 1 (16 Man)
138
01/29
W
F 0-0 3:19
M. Shaeffer
Detroit Catholic Central HS
Detroit Catholic Central HS @ St Edward
Round 1
138
01/13
W
DEC 4-2
N. Vonelli
Notre Dame Hs - Green Pond
St Edward @ Notre Dame Hs - Green Pond
Round 1
138
01/09
W
F 0-0 1:17
L. Moore
Chestnut Ridge Hs
Powerade
Champ. Round 1
138
01/02
L
DEC 9-3
E. Scott
---
Powerade
1st Place Match
138
01/02
W
DEC 6-1
K. Kiser
Saegertown Hs
Powerade
Champ. Round 3
138
12/30
W
F 0-0 5:06
D. Diedrich
Howell
Powerade Wrestling Tournament
Semifinals
138
12/08
L
DEC 2-0
A. Martin
---
Walsh Ironman 2018
Round 6 (Conso)
138
12/08
W
DEC 8-2
N. Vonelli
Notre Dame HS (PA)
Walsh Ironman 2018
ROUND 5
138
12/07
L
DEC 1-0
M. Lackman
Bethlehem Catholic
Walsh Ironman 2018
ROUND 4
138
12/07
W
DEC 6-0
C. Alexander
St. Christophers, VA
Walsh Ironman 2018
ROUND 2
138
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023