Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joel Priest
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2018-2019
2017-2018
Team Name
Hitchcock
Hitchcock County
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
10/24
L
Replay
DEC 8-2
J. Hostler
---
Midwest Classic Nationals
Consi of 8 #2
145 lbs
10/24
W
Replay
DEC 10-5
J. Diaz
Cronus WC
Midwest Classic Nationals
Consi of 8 #1
145 lbs
10/24
L
Replay
F 17-5 4:25
W. Reisz
The Best Wrestler
Midwest Classic Nationals
Round of 16
145 lbs
09/27
L
FOR 0-0
A. Johnson
---
2020 Cosmic Clash
Consi of 8 #2
145 lbs
09/27
W
Replay
MD 10-1
S. Rivas
Silver State Wrestling Academy
2020 Cosmic Clash
Consi of 8 #1
145 lbs
09/27
L
Replay
F 7-0 2:18
Q. Williams
Crusader Wrestling
2020 Cosmic Clash
Round of 16
145 lbs
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 2-0 0:43
G. Latimer
Southwest
2019 NSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
D126
02/14
L
F 2-0 1:54
Q. Frank
Amherst
2019 NSAA State Championships
Quarterfinals
D126
02/14
W
DEC 14-8
C. Reedy
Tri County
2019 NSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
D126
02/09
W
F 5-2 5:46
G. Latimer
Southwest
NSAA Class D District 4
Placements
126
02/09
W
DEC 7-2
H. Kildow
Bayard
NSAA Class D District 4
Semis and WB5
126
02/08
W
MD 16-3
K. Bonini
Medicine Valley
NSAA Class D District 4
Quarters and WB3
126
02/08
W
F 2-0 1:15
A. Mullen
Brady
NSAA Class D District 4
Round 2
126
02/02
L
F 9-0 4:00
G. Latimer
Southwest
Southwest Invite
Round 6
126
02/02
W
DEC 11-10
J. Bensel
---
Southwest Invite
Round 5
126
02/02
L
DEC 13-7
D. Juenemann
Oberlin
Southwest Invite
Round 4
126
02/02
W
F 4-2 1:57
T. Nichols
North Platte
Southwest Invite
Round 2
126
01/26
L
TF 17-2 6:00
D. Juenemann
Oberlin
Arapahoe Warrior Invitational 2019
Finals
126
01/26
W
FOR 0-0
J. Bensel
---
Arapahoe Warrior Invitational 2019
Round 5
126
01/26
L
DEC 9-4
D. Juenemann
Oberlin
Arapahoe Warrior Invitational 2019
Round 3
126
01/26
W
F 5-2 2:54
C. Pawloski
---
Arapahoe Warrior Invitational 2019
Round 2
126
01/26
W
F 9-1 2:08
R. Jones
SEM
Arapahoe Warrior Invitational 2019
Round 1
126
01/26
W
F 6-6 5:05
G. Latimer
Southwest
Medicine Valley Invite 2019
Finals
126
01/25
L
DEC 12-9
T. Smith
Elwood
Medicine Valley Invite 2019
Cons Semis
126
01/25
W
F 2-0 0:18
B. Oltmer
Mullen
Medicine Valley Invite 2019
Round 3
126
01/25
W
F 7-1 2:52
K. Bonini
Medicine Valley
Medicine Valley Invite 2019
Round 2
126
01/25
W
F 4-1 1:42
B. Zogg
Sutherland
Medicine Valley Invite 2019
Round 1
126
01/19
W
DEC 7-2
G. Latimer
Southwest
RPAC Tournament 2019
Round #5
126
01/18
W
F 4-0 4:40
J. Gholson
Maxwell
RPAC Tournament 2019
Round #4
126
01/18
W
FOR 0-0
J. Bensel
---
RPAC Tournament 2019
Round #3
126
01/18
W
F 2-0 1:05
K. Bonini
Medicine Valley
RPAC Tournament 2019
Round #2
126
01/17
W
F 2-0 0:49
B. Zogg
Sutherland
Hitchcock County Duals
Round 2 (4 Team)
126
01/17
W
F 2-0 1:02
B. Gockley
---
Hitchcock County Duals
Round 1 (4 Team)
126
01/17
W
F 13-4 5:52
J. Bensel
---
Hitchcock County Duals
Round 3 (4 Team)
126
01/05
W
MD 13-3
J. Gholson
Maxwell
Dundy County Stratton 2019
Placement Matches (8 Man)
126
01/04
W
F 12-1 3:22
K. Bonini
Medicine Valley
Dundy County Stratton 2019
Cross Bracket (8 Man)
126
01/04
W
F 9-0 1:59
S. Sieja
Arapahoe
Dundy County Stratton 2019
Round 3 (8 Man)
126
01/04
W
F 8-0 3:14
E. Sotelo
Lexington JV
Dundy County Stratton 2019
Round 2 (8 Man)
126
01/04
W
F 4-0 1:11
A. Mullen
Brady
Dundy County Stratton 2019
Round 1 (8 Man)
126
12/15
L
F 0-2 3:31
H. Kildow
Bayard
Sutherland Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
126
12/15
L
F 7-0 3:29
J. Larson
Brady
Sutherland Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/15
W
DEC 8-5
J. Gholson
Maxwell
Sutherland Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/15
W
F 3-2 1:20
K. Bonini
Medicine Valley
Sutherland Invitational
Round 1 (16 Man)
126
11/29
W
F 2-4 0:58
S. Melton
---
Irish/Wildcat
Round 5
126
11/29
L
F 2-0 1:36
B. Warman
Dundy County-Stratton
Irish/Wildcat
Round 4
126
11/29
W
F 4-1 2:36
Z. Halbert
Alma
Irish/Wildcat
Round 3
126
11/29
W
F 13-7 3:49
K. Bonini
Medicine Valley
Irish/Wildcat
Round 2
126
11/29
W
TF 16-0 5:20
J. Gholson
Maxwell
Irish/Wildcat
Round 1
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 13-0
C. Buchheit
Hemingford
NSAA - Class D District. 4
4th Wrestleback (16 Man)
126
02/10
W
F 8-4 4:57
K. Pagel
Maxwell
NSAA - Class D District. 4
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/10
W
DEC 7-5
C. Waitley
Perkins County
NSAA - Class D District. 4
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/10
L
MD 12-3
B. Gracey
Mullen
NSAA - Class D District. 4
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/09
W
F 6-5 3:25
N. Andresen
---
NSAA - Class D District. 4
Round 1 (16 Man)
126
01/27
L
F 14-6 3:33
R. Johnson
Norton
Arapahoe Warrior Invitational 2018
Finals
132
01/27
W
F 5-0 1:50
M. Serrano
Elm Creek
Arapahoe Warrior Invitational 2018
Round 2
132
01/26
W
F 11-3 3:00
J. Schultz
North Platte JV
2018 Medicine Valley Invitational
Finals
132
01/26
L
F 2-0 0:05
J. Lovitt
Mullen
2018 Medicine Valley Invitational
Semis
132
01/26
W
F 2-2 3:31
T. Hickey
Perkins County
2018 Medicine Valley Invitational
Round 3
132
01/26
W
F 6-6 5:39
D. Yates
Garden County
2018 Medicine Valley Invitational
Round 1
132
01/20
W
DEC 9-5
J. Koller
Arapahoe
RPAC Tournament 2018
Round #5
132
01/20
L
F 13-2 1:41
I. Smith
Maxwell
RPAC Tournament 2018
Round #4
132
01/19
L
DEC 9-5
E. Klingenberg
Loomis/Bertrand
RPAC Tournament 2018
Round #3
132
01/19
W
DEC 8-6 SV
K. Johnson
Alma
RPAC Tournament 2018
Round #1
132
01/13
L
F 2-0 0:58
T. Hickey
Perkins County
Chase County Invitational 2018
Round 3
132
01/13
L
MD 16-6
D. Yates
Garden County
Chase County Invitational 2018
Round 2
132
01/13
W
F 3-2 1:08
c. martinez
Minatare
Chase County Invitational 2018
Round 1
132
01/05
W
F 2-0 0:22
L. Hanselmann
Maxwell
2018 Dundy County Stratton Invite
Round #5
132
01/05
L
TF 19-4 2:21
I. Smith
Maxwell
2018 Dundy County Stratton Invite
Round #4
132
01/05
W
F 4-4 2:24
K. Sandoval
Lexington JV
2018 Dundy County Stratton Invite
Round #3
132
01/05
W
F 2-2 3:36
C. Romero
Lexington JV
2018 Dundy County Stratton Invite
Round #1
132
12/09
L
DEF 0-0
C. Romero
Lexington JV
North Platte St. Pat`s Tournament
Round 5
132
12/09
L
DEF 0-0
I. Smith
Maxwell
North Platte St. Pat`s Tournament
Round 4
132
12/08
L
DEF 13-3 2:45
k. guerrero
---
North Platte St. Pat`s Tournament
Round 3
132
12/08
W
F 2-0 0:16
L. Hanselmann
Maxwell
North Platte St. Pat`s Tournament
Round 2
132
12/08
W
F 2-6 3:57
A. Torre
Lexington JV
North Platte St. Pat`s Tournament
Round 1
132
12/02
W
F 6-4 5:22
S. Webb
Morrill
Bronco Invite 2017
Finals
126
12/02
W
F 8-0 3:07
T. Nelson
---
Bronco Invite 2017
Round 4
126
12/02
L
F 9-0 3:16
A. Araujo
---
Bronco Invite 2017
Round 2
126
11/30
W
F 12-8 2:52
J. Henderson
Medicine Valley
Cambridge Duals 2017
Round 4 (10 Team)
126
11/30
L
MD 14-6
J. Gholson
Maxwell
Cambridge Duals 2017
Round 2 (10 Team)
126
11/30
L
F 7-2 3:00
J. Lantis
Sutherland
Cambridge Duals 2017
Round 3 (10 Team)
126
11/30
W
F 9-0 2:53
M. Wissink
Dundy County-Stratton
Cambridge Duals 2017
Round 5 (10 Team)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024