Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
David Heredia
Results
High School Results
High School
High School
International
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
MD 12-1
R. Davis
Model
GHSA State Championships
3rd Place Match
2A-190
02/17
W
Replay
MD 10-1
M. Brown
Eagles Landing Christian Academy
GHSA State Championships
Cons Semi (16 Man)
2A-190
02/17
W
Replay
F 0-0 1:32
H. Roy
Toombs County
GHSA State Championships
Cons Quarters
2A-190
02/16
W
Replay
DEC 5-0
C. Howard
Jordan
GHSA State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
2A-190
02/16
L
Replay
MD 10-2
R. Davis
Model
GHSA State Championships
Quarters (16 Man)
2A-190
02/15
W
Replay
MD 12-3
M. Minard
Brantley County HS
GHSA State Championships
Champ. Round 1 (16 Man)
2A-190
02/11
W
F 4-1 4:12
C. Holcombe
Banks County
GHSA Class 2A Section A
Placement Matches (16 Man)
190
02/10
W
F 5-0 2:01
T. Mitchell
Kendrick
GHSA Class 2A Section A
4th Wrestleback (16 Man)
190
02/10
L
F 2-0 1:40
R. Davis
Model
GHSA Class 2A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
02/10
W
F 4-1 1:37
J. Starling
Haralson County
GHSA Class 2A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
02/10
W
FOR 0-0
T. Mitchell
Southwest
GHSA Class 2A Section A
Round 1 (16 Man)
190
02/03
W
F 4-1 2:00
C. Holcombe
Banks County
GHSA Class 2A Area 8
Placements
190
01/19
W
Replay
F 4-0 3:37
C. Holcombe
Banks County
GHSA 2A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
4th Wrestleback (16 Team)
190
01/19
W
Replay
F 4-1 1:47
C. Brezina
Landmark Christian School
GHSA 2A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
190
01/19
W
Replay
DEF 4-0 0:23
D. Jones
Berrien County
GHSA 2A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
190
01/19
W
Replay
F 6-1 3:18
L. Worth
Toombs County
GHSA 2A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Team)
190
12/13
W
F 6-1 3:10
R. Rivera-Prieto
Hayesville
Hayesville @ Union County
Round 1
190
12/02
W
F 0-0 3:51
G. Harper
Flowery Branch
Panther Inv.
Semifinals
190
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020