Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
pablo morales
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
Replay
DEC 3-1
R. Mcpeek
Dakota
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Placement
285
03/10
L
F 2-0 0:18
J. Zuniga
Fenton
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Consi Semi`s
285
03/10
L
Replay
F 2-0 2:07
R. Stingily
Lincolnway East
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Semi`s
285
03/09
W
Replay
F 5-1 3:26
D. Mahoney
Marist
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Round of 16 (Mat 1-6)
285
03/09
W
Replay
DEC 6-1
H. Ralph
Richwoods
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Round of 32
285
03/03
L
MD 22-11
C. Jackson
Barrrington
IWCOA 2024 N Sect Lake Zurich
1st & 3rd (16 Man)
285
03/03
W
F 10-5 4:58
L. Gough
Crystal Lake Central
IWCOA 2024 N Sect Lake Zurich
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
02/25
W
DEC 2-0
L. Jones
Grant
IWCOA 2024 N Reg Lakes
Round 8 (Placement Matches)
285
02/25
W
F 2-1 1:35
R. Deleon
Grant
IWCOA 2024 N Reg Lakes
Round 6 (Semi`s and WB)
285
02/25
W
F 2-0 0:19
M. Nikolic
Stevenson
IWCOA 2024 N Reg Lakes
Round 4 (8 Q, 16 Q & 1 WB, 32 Q & 3 WB)
285
02/10
L
F 4-0 1:23
M. Ranquist
Lombard (Montini)
IHSA 2A Sectional @ Grayslake (Central)
Rd 5 WB4 (16 Man)
285
02/10
W
DEC 6-1
J. Ramos
Elmhurst (IC Catholic)
IHSA 2A Sectional @ Grayslake (Central)
Rd 4 WB3 (16 Man)
285
02/10
W
F 4-1 0:44
A. Metzel
Grayslake (North)
IHSA 2A Sectional @ Grayslake (Central)
Rd 3 WB2 (16 Man)
285
02/10
L
F 5-0 1:48
L. Burton
Cary (C.-Grove)
IHSA 2A Sectional @ Grayslake (Central)
Rd 2 Quarters & WB1 (16 Man)
285
02/10
W
F 8-1 2:37
G. Bertacchi
Oak Park (Fenwick)
IHSA 2A Sectional @ Grayslake (Central)
Rd 1 (16 Man)
285
02/03
L
F 3-2 0:47
T. Klos
Bensenville (Fenton)
IHSA 2A Regional @ Wheeling
1st Place
285
02/03
W
DEC 1-0
J. Ramos
Elmhurst (IC Catholic)
IHSA 2A Regional @ Wheeling
Semis
285
01/20
L
DEC 6-2
O. Jakubczak
Fremd
MSL Boys Conference Wrestling Tournament
5th Place - Saturday 4
285
01/20
L
F 2-0 1:52
G. Dammann
Hersey
MSL Boys Conference Wrestling Tournament
4th Wrestleback - Saturday 3
285
01/20
W
DEC 1-0
J. Saracco
Buffalo Grove
MSL Boys Conference Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB - Saturday 2
285
01/20
W
F 5-2 5:14
C. Alvarez-Cuatepitizi
Schaumburg
MSL Boys Conference Wrestling Tournament
2nd Wrestleback
285
01/20
L
F 2-0 1:06
M. Milovich
Elk Grove
MSL Boys Conference Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB - Friday 2
285
01/20
W
F 4-1 2:32
J. Brouillette
Prospect
MSL Boys Conference Wrestling Tournament
Round 1 - Friday 1
285
01/19
L
F 2-0 1:06
M. Milovich
Elk Grove Village (E.G.)
MSL Varsity Conference Tournament
Round 1
285
01/19
W
DEC 1-0
J. Saracco
Buffalo Grove
MSL Varsity Conference Tournament
Round 1
285
01/18
W
F 0-0
J. Valenzuela
Oak Lawn (Richards)
LWC Varsity Quad(Wheeling, Maine West, Richards)
Round 1
285
01/12
L
DEC 3-2
J. Saracco
Buffalo Grove
Buffalo Grove @ Wheeling
Round 1
285
01/09
L
F 0-0 2:24
A. Metzel
Grayslake (North)
Grayslake (North) @ Wheeling
Round 1
285
01/03
W
F 0-0 1:35
E. Espinoza
Rockford (Boylan Catholic)
Sciacca- Holtfretter Tournament
Champ. Round 1
285
12/27
L
DEC 3-2
E. Toosley
New Lenox (Lincoln-Way Central)
LWC Varsity Quad(Wheeling, Maine West, Richards)
Round 1
285
12/23
W
F 0-0 0:31
L. Masek
Des Plaines (Maine West)
LWC Varsity Quad(Wheeling, Maine West, Richards)
Round 1
285
12/19
W
F 0-0 1:51
C. Allen
Poplar Grove (North Boone)
Sciacca- Holtfretter Tournament
5th Place Match
285
12/18
L
F 0-0 2:47
M. Olvera
Midlothian (Bremen)
Sciacca- Holtfretter Tournament
Round 1
215
12/09
L
F 2-0 2:42
L. Burton
Cary Grove
Mickey Marchese Memorial
Round 5
285
12/09
W
F 10-2 4:22
L. Masek
Maine West
Mickey Marchese Memorial
Round 3
285
12/09
L
F 2-0 1:43
T. Williams
Stagg
Mickey Marchese Memorial
Round 2
285
12/01
W
F 7-4 4:56
A. Olowu
Hoffman Estates (H.S.)
MSL CROSSOVER PAL RM WHL HOFF
Round 1
285
11/22
L
DEC 5-3
S. Cook
Niles (Notre Dame)
Wheeling @ Niles (Notre Dame)
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
F 2-0 0:36
A. Timmons
Stevenson
IWCOA 2023 N Sect Lake Zurich
4th Wrestleback (16 Man)
285
03/05
W
F 5-0 0:52
B. Erhabor
Hersey
IWCOA 2023 N Sect Lake Zurich
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
03/05
L
F 5-0 1:53
C. Jackson
Barrington
IWCOA 2023 N Sect Lake Zurich
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
02/26
L
F 2-0 0:44
A. Timmons
Stevenson
IWCOA 2023 N Reg Lakes
Round 8 (Placement Matches)
285
02/26
W
F 2-10 2:34
R. Martin
Lake Forest
IWCOA 2023 N Reg Lakes
Round 7 (WB Semi`s)
285
02/26
W
F 1-5 2:09
J. Rueda
Waukegan
IWCOA 2023 N Reg Lakes
Round 6 (Semi`s and WB)
285
02/26
W
DEC 4-1
J. prado
Waukegan
IWCOA 2023 N Reg Lakes
Round 5 (16 2 WB, 32 3 WB)
285
02/26
W
F 3-0 2:24
J. Coleman
Mundelein
IWCOA 2023 N Reg Lakes
Round 4 (8 Q, 16 Q & 1 WB, 32 Q & 3 WB)
285
02/26
L
F 2-2 0:57
A. Timmons
Stevenson
IWCOA 2023 N Reg Lakes
Round 2 (32 P & WB 1, 16 P)
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024