Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Evan Sletteland
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2016-2017
2015-2016
Team Name
Holmen
Team United
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/28
W
F 8-0 1:53
N. Carrigan
West Monona
2017 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 4
143-144 A
06/27
L
DEC 7-2
D. Lang
Thunderbird
2017 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 3
143-144 A
06/27
W
DEC 2-0
D. Strate
White Bear Lake
2017 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 2
143-144 A
06/26
L
DEC 6-2
C. Gromnicki
Thunderbird
2017 Malecek Team Duals
Placement (16 Team)
138
06/26
L
DEC 6-3
R. Wilson
Porta
2017 Malecek Team Duals
Champ Round 1 (16 Team)
138
06/26
W
DEC 3-0
I. Sistrunk
Chisago Lakes
2017 Malecek Team Duals
Round 2 (8 Team)
138
06/26
L
MD 8-0
C. Gromnicki
Thunderbird
2017 Malecek Team Duals
Placement Matches (8 Team)
138
06/26
W
DEC 6-2
C. Nutting
St. Charles
2017 Malecek Team Duals
Round 1 (8 Team)
138
06/26
L
DEC 10-5
F. Greer
Detroit Lakes
2017 Malecek Team Duals
Semis & WB (16 Team)
138
06/26
L
MD 9-1
T. Nelson
---
2017 Malecek Team Duals
Round 3 (8 Team)
138
06/26
L
F 2-0 0:30
A. Posada
Glenbard East
2017 Malecek Team Duals
Quarters & WB (16 Team)
138
01/28
L
DEC 10-5
J. Rave
Baraboo
Tomah JV Invite 2017
Round 5
138
01/28
L
F 0-0 1:39
A. DeVito
---
Tomah JV Invite 2017
Round 4
138
01/28
W
MD 11-2
K. Gruber
Eau Claire Memorial
Tomah JV Invite 2017
Round 2
138
01/07
W
F 2-0 0:47
S. Gill-Mast
Belmont/Platteville
WI Challenge Series Mineral Pt Qual
Round 6 Semi and WB
132
01/07
W
F 2-2 1:50
T. Gommel
Fennimore
WI Challenge Series Mineral Pt Qual
Round 5 Wrestle Back 16-32 Man
132
01/07
L
DEC 12-7
S. Hisel
---
WI Challenge Series Mineral Pt Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
132
12/16
L
TF 19-0 4:03
H. Bixler
Minnetonka
Minnesota Christmas Tournament
Cons Round 3
132
12/16
L
F 0-0 3:38
A. Raabe
Onalaska/Luther
Onalaska/Luther @ Holmen
Round 1
132
12/10
L
MD 10-2
C. Grindle
Waunakee
Waunakee Warrior Varsity Invite
VAR Placement 5th and lower
132
12/10
L
MD 15-6
L. Christian
Johnson Creek
Waunakee Warrior Varsity Invite
Post Lunch Round 1
132
12/10
L
F 2-0 1:26
A. Harms
Milton
Waunakee Warrior Varsity Invite
Round 3
132
12/10
W
DEC 7-4
P. Freeze
Westfield Area
Waunakee Warrior Varsity Invite
Round 1
132
12/04
W
F 0-0 5:30
T. Bach
Spencer/Columbus Catholic
Wausau West
Champ. Round 1
132
12/03
L
F 4-1 1:00
D. Paszek
Wittenberg-Birnamwood
Wausau West
Champ. Round 1
132
12/03
W
MD 18-5
R. Kintop
Rhinelander
Wausau West
Champ. Round 1
132
12/03
L
MD 15-5
K. Lo
Wausau West
Wausau West
Champ. Round 1
132
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
L
F 8-0 0:39
M. Nutt
Wilmington
Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 4
137-137 A
06/29
L
DEC 7-2
T. Dennehy
Oswego
Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 3
137-137 A
06/28
L
DEC 5-0
N. Mann
Detroit Lakes
Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 2
137-137 A
06/27
L
F 9-1 0:57
D. Schulte
Coleman
Malecek Team Duals
Round 3 (8 Team)
132
06/27
L
MD 13-1
B. Radeke
Vinton-Shellsburg
Malecek Team Duals
Champ Round 1 (16 Team)
132
06/27
L
F 4-0 2:18
C. Pywell
Smoky Valley
Malecek Team Duals
Semis & WB (16 Team)
132
06/27
L
F 2-0 0:48
D. Hammel
Mora Red
Malecek Team Duals
Round 2 (8 Team)
132
06/27
L
F 9-0 2:32
C. Hessler
Cedar Rapids Jefferson
Malecek Team Duals
Round 1 (8 Team)
132
05/22
L
TF 15-0 6:00
K. Elkie
St. Michael-Albertville
Minnesota Christmas Tournament
Champ round 2
132
01/30
L
F 0-0 0:57
J. Erickson
Tomah
Tomah JV Invite 2016
Round 5
120
01/30
W
F 0-0 3:42
R. Bebber
Baraboo
Tomah JV Invite 2016
Round 4
120
01/30
L
DEC 3-2
G. Restel
LaCrosse Aquinas
Tomah JV Invite 2016
Round 3
120
01/30
W
F 0-0 0:22
J. Sprague
Nekoosa
Tomah JV Invite 2016
Round 2
120
01/09
L
MD 12-2
B. Jansen
Melrose-Mindoro/GET
WI Challenge Series Richland Center Qual
finals
120
01/09
L
F 5-0 0:55
K. Erickson
---
WI Challenge Series Richland Center Qual
consi semis
120
01/09
W
DEC 3-2
K. Bakken
---
WI Challenge Series Richland Center Qual
consi quarters
120
01/09
L
F 6-0 5:46
A. Kammel
LaCrosse Central
WI Challenge Series Richland Center Qual
championship quarters
120
12/19
L
MD 9-1
D. Rommel
Melrose-Mind/Gale-Ett.-Tremp.
Mel-Min/G-E-T Friday Night Fights
Round 3 (4 Man)
117-124
12/19
L
F 0-0 1:01
K. Erickson
---
Mel-Min/G-E-T Friday Night Fights
Round 2 (4 Man)
117-124
12/19
L
DEC 7-6
`. Restel
Aquinas
Mel-Min/G-E-T Friday Night Fights
Round 1 (4 Man)
117-124
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024